Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős volt a gyermeketek...

Mennyi idős volt a gyermeketek, mikor már nem cumisüvegből itta a reggeli és esti tejcit (avagy tápszert, junior italt stb. ), és hogy sikerült váltani "más eszközre"?

Figyelt kérdés
15 hónapos leányzóm azonnal behisztizik, ha pohárral közelítek felé, de nem fogadja el a csőrös és a tanuló poharat sem. Próbáltam már a szívószálat, a kupakos üveget, de csakis cumisüvegből hajlandó inni mind a junior italt reggel és este, mind az egyéb folyadékot (tea, gyümilé, víz), amit napközben elfogyaszt. Fura, mert ha üresen odaadom neki a poharat, imitálja az ivást, tehát a szájához veszi, és megdönti felfelé a pohár fenekét. Ha megkérdezem, hogy hogyan iszunk pohárból, bemutatja a tudományát, de amint tényleg inni kéne belőle, csapkodni, hisztizni kezd. Már hetek óta próbálkozom nála a pohárral, és nem erőltetem, amint kitör a hiszti, eltüntetem a poharat, de már kezdek aggódni, hogy sohasem fog pohárból inni.
2010. máj. 17. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne erőltesd, majd Ő tudni fogja, hogy mikor akar pohárból inni. Nálunk a kisfiam 21 hós lesz, de az esti tejitalát még mindig 4-es cumiból issza, azt igényli még. Napközben is van hogy az üditőjét cumiból kéri, de mivel 2 hónapja bölcsis, így átállt a pohárból történő ivásra és elég ügyes már, de azt se eröltetem (mikor milyen napja van) Ő mutatja, hogy pohár vagy cucli.
2010. máj. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem 2,5 éves a lánykám és a reggeli/esti kakaót még mindig csak abból hajlandó meginni... Mondjuk ő nem egyszerű eset,kicsit rigolyás a lelkem... :) Napközben bármiből megeszik bármit,pohárból is szépen tud már inni,de a kakaó nála csak cumisüvegből jó...
2010. máj. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, talán ez a jó szó kislányom is eléggé rigolyás, vannak fura dolgai. :-) Kanállal is amúgy ugyanazt csinálja, mint a pohárral, "üresen" bemutatja, hogy mit is kell csinálni a pohárral, meg a kanállal, de "élesben" nem hajlandó használni egyiket sem. A kanállal is csak fröcsköli, csapkodja a kaját egyenlőre....
2010. máj. 17. 21:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor úgy látszik ezek a csajok ilyenek... :) Az én lánykám is minden téren ilyen kis dinka,ha már valami eltér a megszokottól akkor vége a világnak! :)Most két napja az flúgja,hogy új fülbevalót kapott.Egész nap semmi baja sincsen vele,de lefekvéskor ki kell venni,és egyszerűen nem lehet meggyőzni az ellenkezőjéről... :)

2.voltam

2010. máj. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!