Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos babának cumisüvegbő...

15 hónapos babának cumisüvegből a reggeli és esti babatejet/tápszert?

Figyelt kérdés
Reggelire 200 milli babatejet, vacsora (ami általában csak joghurt, mert du. 3-4 körül rengeteget eszik ébredés után) után, lefekvés előtt 240 milli tápszert kap. Szerintetek túlzás már a cumisüveg? Próbálkozzak csőrös pohárral vagy rendes pohárral? Ti milyen módon szoktátok a tejet/tápszert adni? Már próbálkoztam azzal is, hogy ébredés után nem adtam cumisüvegből babatejet, hanem a reggeli virsli, sajt...mellé odaraktam neki csőrös pohárba, nem vált be.:(
2011. máj. 11. 20:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 18 hónapos és még ő is igényli a tejitalt reggel/este cumisüvegből. A vizet már pohárból, csörösből issza, de ezt mnég nem.

Kiváncsi vagyok a többi válaszra.

2 éves kora után szeretnék neki tejet adni babatej helyett és azt már pohárból tervezem, addig szerintem várok, nem sürgetem.

2011. máj. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
A cumisüvegböl való tej ivás másfél éves korától már szerintem nem jó. méghozzá a fogaknak. mivel már mossátok a fogát és még lefekvés elött cukor éri, ez a legrosszabb. sok 3 évesnek már rohadnak a fogai.
2011. máj. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
Enyhén szólva túlzás... Pohár és kanál...
2011. máj. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Én nem erőltetném a leszokást, úgyis leszokik magától. Az én lányom 4 éves koráig cumisüvegezett igaz nem sűrűn de ahogy nőtt az igénye rájött a pohárból jobban jön. Most 11 és tökéletesek a fogai is a rémhírekkel ellentétben. A cukros vagy 100%-os leveket hígíthatod ásványvízzel.
2011. máj. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Az én kislányom napközben csak vizet iszik, semmiféle teát nem kap, azt viszont csőrös pohárból, vagy műanyag palackból (ami babáknak való és van rajta "csőr") de ha a pohárnak van fogantyúja, abból is meg tudja inni a vizet.

Én már próbáltam neki tejet adni, meg is itta, nem lett tőle semmi baja, de nem bízom a tej minőségében ezért adok inkább reggelire babatejet.

2011. máj. 11. 20:59
 6/20 anonim válasza:
Az én lányom is 15 hónapos, de a reggeli és a vacsorai babatejet még cumisüvegből kapja, mert abból issza meg. Nap közben iszik bármiből, csőrös pohár, pohár, szívószál. de reggel és este nem. Nálunk az evéssel vannak gondok, megeszik mindent nem válogatós, de annyit, mint egy kisegér vagy kevesebbet:(
2011. máj. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Neki még csak 5 foga van, de már azt is mossuk minden este:)
2011. máj. 11. 21:00
 8/20 A kérdező kommentje:
21:00-s mi is küzdünk néha ezzel, de talán megoldódik. Nem lehet, hogy túl sűrűn eteted vagy nasizik közben?
2011. máj. 11. 21:03
 9/20 anonim ***** válasza:
2,5 éves, és még cumisüvegből kapja a reggeli-esti tejet/kakaót (mikor mit kér). Napközben pohárból iszik.
2011. máj. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Harmadikra reagálva:

Nem kötekedésből, de megnézem azt az anyukát, aki a fáradt gyerekébe elalvás elött kanállal "beadagol" 220 ml tejet.

Az enyém félálomban megissza és alvás, próbálkozhatnék én kanállal és pohárral, nem lenne sikere szerintem.

2011. máj. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!