Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem lehet a babának...

Miért nem lehet a babának fluor tartalmú fogkrémmel mosni a fogát?

Figyelt kérdés
1éves lányomnak most vettem Aquafresh kid 0-6éves korig fogkrémet, de van benne minimális mennyiségű fluor... de olvastam, hogy nem jó, ha van benne, így nem is merem mosni vele azt a 8 kis fogát :)
2010. máj. 18. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

mert nem. :)

ajánlom a nenedentet. (rossmannban lehet kapni, vagy a patikában).

2010. máj. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Akkor lehet fluoros fogkrémmel mosni, ha már ki tudja köpni, tehát nem nyeli le.
2010. máj. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a fiamnak elmexe van. van benne fluor. én erre nem stresszelek rá, szerintem felesleges túlparázni.
2010. máj. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat....!

Nyilván nem az a típusú hozzászólás érdekel "hogy ne nyelje le..."? az érdekelne, hogy káros-e vagy egy újabb dolog, amit túllihegnek...

2010. máj. 18. 14:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha rákeresel a google-ban kidob egy rakat infot arról, hogy ez egy méreg, egy vegyipari hulladék, amit olcsóbb volt eladni fogkrémbe, mint megsemmisíteni.

A gyerekfogorvosunk sem tanácsolja, ráadásul semmi értelme, mert nem épül be a fogba.


Ezt kaptam pár hete:


"Most tavasszal hoztam Londonból egy „Today’s Therapist” című újságot, mely közli prof. Epstein, orvos, biokémikus 11 évig tartó kutatásának eredményeit a toalettszerekben levő anyagok lehetséges rákkeltő hatásáról. Ebből kiderül, hogy a fluor az egyik legnagyobb és legveszedelmesebb rákkeltő.

Már régóta ismerjük a fluor bőrkárosító hatását, csak azt nem értem, hogy miért nem tiltakozott egyetlen tudományos szervezet, egyetlen tudós kutató sem a fluor alkalmazása ellen.

Pedig a fluor szörnyű hatását már 1942-ben közölte Soós József professzor, Kórélettan című könyvében és a Magyar Néptáplálkozás Tanban. Ezek sorrendben:

1. fog fluorózis (foltos fogak)

2. csontosodási-, és ásvány anyagcserezavar

3. szénhidrát-anyagcserezavar

4. relatív jódhiány

5. relatív C vitaminhiány

6. termékenység csökkenés

7. öregedési jelenségek

Az 1960-as években prof. Zelles, a Kórélettani Intézet akkori adjunktusa előadást tartott nekünk az ásványi sók, nyomelemek jelentőségéről és a fluor rémtetteiről. El is intéztük, hogy az unokáimnak és társaiknak ne kelljen fluor tablettákat szedniük az óvodában, amely többek között idegrendszeri károsodásokat is okozhat. Már mindenhol betiltották a fluoros fogkrémeket, nálunk még vígan ölnek. Németországban is csak 2002-ben vonták vissza a forgalomból a fluor tartalmú cukorkákat, rágógumikat. A fluor okozta problémák ellensúlyozására nagyon fontos a jódos gyógyvizek ivása, mert a jódozott só fogyasztása nem képes ellensúlyozni a fluortartalmú készítmények egészségkárosító hatását, és a jódhiány pótlását.

...


Amit örökösen hallunk

Amerikában a fluoridról természetesen nem a fenti ismereteink vannak. Amit itt mindenki szilárdan hisz, az az, hogy a fluorid fontos a fogszuvasodás megelőzéséhez, különösen gyerekkorban, és hogy a fluorid biztonságos és hatékony. Ha nem így lenne, nyílván nem tennék rendszeresen az ivóvízbe és a fogkrémekbe. Ez a fluorid ismert oldala, amit örökösen hallunk. A fluorid egy másik, teljesen elhallgatott oldala az, hogy ez az egyik legerősebb méreg a világon, mely bizonyítottan csontbetegséget, rákot, gyermekhalandóságot, agykárosodást, korai öregedést és sok más problémát okozhat.

...


,,A szódium fluorid egy rendkívül mérgező anyag, s bár biztonságos töménységben való használata hozzáértő személyzet szigorú felügyelete alatt hasznos lehet gyógyászatilag, más körülmények között viszont határozottan káros lehet... Azt tudjuk, hogy olyan ivóvíz fogyasztása, mely kis mennyiségű, 1,2 - 3 ppm fluort tartalmaz olyan fejlődési rendellenességeket okoz a csontokban, mint csontkeményedés, csigolyabántalom és csontritkulás, valamint golyva, és nem vállalhatjuk fel a kockázatát ilyen súlyos szervezeti rendellenességek kiváltásának egy olyan kétségbe vonható eljárás miatt, amely megelőzné gyerekeknél fogászati szépséghibák kialakulását..."

...


1950-ben az Amerikai Gyógyszerkönyv 24. kiadása (az 1456. oldalon) a fluori-dokat így határozta meg:

,,Heves mérgek minden élő szövet számára, mivel kalcium kicsapódást idéznek elő. Vérnyomáscsökkenést okoznak, légzési elégtelenséget és általános bénulást. Nem halálos adagok folyamatos fogyasztása maradandóan gátolja a növekedést... A fluoridot tartalmazó fogápoló szerek és belső használatra való készítmények használata nem indokolt."

A Gyógyszerkönyv ezt követő kiadásaiban a szerkesztők a teljes fenti részt kitörölték. Miért?

...


A fluor, mint fontos nyomelem

A fluor egy fontos nyomelem, amelyre a szervezetnek nagy szüksége van a csontok és a fogazat felépítésében. Tudom, ez eddig pontosan úgy hangzik, mint a hivatalos állásfoglalás.

Minden elemnek és vegyületnek lehet szerves és szervetlen formája. Ez a fluorra is igaz! A szerves forma legtöbbször zöldségekben és gyümölcsökben fordul elő, a lehető legtökéletesebb formában és biokémiai környezetben, pontosan úgy, ahogy azt a szervezetünk megkívánja.

A szervetlen - azaz a hozzáadott - fluor és annak sói, vegyületei nem természetes kötésben találhatóak, ezért a szervezetünk idegen anyagként fogja fel azokat. Ezért van az, hogy a hozzáadott fluor még a megengedettnél alacsonyabb mennyiségben is káros hatást fejt ki a szervezetre.

Még nem mérgező elemek és vegyületek esetében is, ha szervetlen formát alkalmazunk (eszünk, vagy iszunk meg, kenünk magunkra, lélegzünk be), nem tolerálja túl jól a szervezet - jobb esetben nem ismeri fel és nem hasznosítja, rosszabb esetben méreganyagként lerakja valamelyik szervünkben.

Épp ezért a fluornak természetes formában kellene bejutnia a szervezetbe.

Kizárólag és szigorúan csak ebben a formában hasznos és fogyasztható a fluor:

Itt egy táblázat lenne, amit nem tudtam ide bemásolni, szóval aki kéri, annak a teljes cikkel együtt szívesen átküldöm, írjon privátot.


Egyébként mi ezt használjuk és a gyerek is ezt fogja:

[link]

A fogínybetegségekre és fogínyvérzésre is nagyon jó hatással van egyébként.


Remélem segítettem.

2010. máj. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ!!! Keresünk másik fogkrémet...
2010. máj. 18. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!