Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyszerűen egyik lánynév sem...

Egyszerűen egyik lánynév sem tetszik, volt más is így? Megbékéltetek szülés után a választott névvel?

Figyelt kérdés
Ami nekem úgy-ahogy tetszene, az a férjemnek nem, és fordítva...
2017. jún. 14. 08:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%
A gyereknek nem a neve a legfontosabb jellemzője.
2017. jún. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én nem voltam oda azért a névért, amit a férjem választott, de végül ráhagytam, hadd örüljön. Annyira azért én sem elleneztem, cska nekem más sokkal jobban tettszett. Végül is bármilyen nevet választunk, valaki biztos bele tudott volna kötni, hogy nem tetszik. Igen, megbékéltem vele, de a következő gyereket én nevezem el. :)
2017. jún. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nálunk meg úgy volt, hogy ha fiú, én választok, ha lány, a férjem.

De a férjem egyfolytában ilyen régies neveket mondogat, mint Piroska, Magdolna, stb. Férfi nevekben nincs bajom a régies nevekkel, de nőiben abszolút nem tetszik. Ezt meg is értette, de valahogy akkor sem tudnék választani, ha nekem kellene.


Fiúban bezzeg volt vagy 4-5, ami mindkettőnknek tetszett. :)

2017. jún. 14. 08:59
 4/14 anonim ***** válasza:
Én is így voltam. Alig teszett valami, de ami tetszett az a páromnak nem. Senki nem hitte el, hogy nincs még választott nevünk. Végül a szülőszobán mondtam rá az áment a lànyom nevére, amit a párom választott. Nem bántam meg. Sőt! Mostmár nagyon rá illik a neve. Nem adnék neki mást.
2017. jún. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 klopusz ***** válasza:

Szerintem a Piroska és a Magdolna név szép, már csak azért is, mert nem "divatnevek" és biztosan nem lesz ilyen nevű gyerekekkel tele az óvodai csoport, vagy iskolai osztály.


Nálunk a névválasztás egyszerű volt. 13 éves koromban eldöntöttem, hogyan fogják hívni a lányomat, ha lesz. Azt a nevet is kapta, plusz egy második keresztnevet is. Kisebbik lányom nevét a védőnő "választotta", második keresztnevét pedig mi úgy, hogy dallamos legyen.

Fiamnál volt a legnehezebb olyan keresztnevet találni, ami három szótagú, nem idegen a magyar nyelvtől és nincs belőle rengeteg. Sikerült.

2017. jún. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mi is így voltunk vele, egyik sem tetszett úgy igazán. Épp ezért született fiúnak :)
2017. jún. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekünk meg fordítva. Most fiunk lesz,de neki csak eztaz egy nevet találtuk. És ez is olyan átlagos,unalmas a két szebb lány nevünk mellé,amiket a lányaink viselnek.
2017. jún. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nálunk pont fordítva volt. 1 fiú név sem tetszett mindkettőnknek. Fél idős terhesen jött egy Isteni sugallat és elmondtan a férjemnek akinek szintén tetszett. Biztos a baba küldte a nevét. Azota is tetszik.
2017. jún. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nálunk dettó így volt, az az egy szerencse h fiúnk lett, abba meg egyet értettünk.
2017. jún. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi is sokat válogattunk.

Egyikünk sem akart divatos, idegen hangzású, túl különc, vagy túl gyakori nevet. Ráadásul a családnév se egyszerű, csupa kemény mássalhangzó, nem egyszerű sok keresztnévvel még kimondani se. Krisztina, Klaudia és hasonlók szóba se jöhettek.

Nagy a család, így sok név ezért esett ki, mert már ellőtték. Nálunk is harmadik gyerek, van nővére, neki se volt egyszerű. Ami nagyon tetszett, azt ugye ő kapta.


De azért összehoztuk. :)

2017. jún. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!