Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos kislányom nem tudom...

5 hónapos kislányom nem tudom át szoktatni a cumisüvegre! Mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés
Van mikor alig van tejem. Sok idegeskedés, betegség miatt voltak időszakok sajnos. Van egy kapszula amitől szépen visszajött. Eddig mindig volt elég neki szerinte. Dr a sulyavsem gyarapszik sehová. Egy honapja szorakozok a tápszerrel de egyszerűen nem hajlando megszivni. Már a szoptatás is nagyon fájdalmas mert napok ota harapja , már vérzik. Egy étkezést kiváltottam neki. De ami a legjobban aggaszt hogy nem gyarapszik. 3740gmm-ál született. Vasárnap volt 5 hónapos és ma 7250gmm. A védőnő szerint nagyon kevés.

2017. jún. 14. 19:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben egyáltalán nem adnék már cumisüveget. Próbáld meg a különböző fejű itató poharakat. Ha már így alakult, legalább az üvegrőll ne kelljen majd leszoktatnod.

Nálunk a szines itatópohár jott be.

2017. jún. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Aventes cumisuveged van? Nekem csak azt fogadta el. Abbol is mar 3as cumit hasznalnek.
2017. jún. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Próbáltàl többféle cumisüveget? Nekem egyik napról a másikra kellett abba hagynom a szoptatást, hat hónapos korában. Csak a lansinoh momma üveget fogadta el és abból is csak a közepes folyásút.

Kipróbáltam 4-et, mire ezt elfogadta.

2017. jún. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Aventest és mammosat próbáltam. Vagy nemm is éhess nem? Ha az lenne megszivná. Nem jol gondolom? Inkább éhenhal de áá cumisüveg akkor sem kell neki.
2017. jún. 14. 20:00
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen rendben van a súlya, a babák általában 6 hónapos korukra duplázzák meg a születési súlyukat. Vagy hosszabb ideje egyáltalán nem gyarapszik? Az én babám is elég rossz evő volt, volt olyan hónap, amikor csak 250 grammot hízott, de a korának megfelelően fejlődött. 3650 volt a születési súlya, fél évesen 6900 volt. Nálunk szerencsére nincs védőnő, az orvos pedig mindent rendben talált.

Ha nagyon nem fogadja el a cumisüveget, én sem erőltetném, próbálkozhatnál itatópoharakkal.

2017. jún. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Miért is kevés a súlya? Még nincs fél éves és már majdnem megduplázta a súlyát, amit fél éves korára kell. Az én lányom 3250 gr-mal született, 10 hónaposan volt 7870 gr. Ő már eszik mindent, de mellette cicista. Vannak napok, mikor mást nem is fogad el. Mégsem csesztet sem a doki, sem a védőnő. A védőnő dobja ki a diplomáját, ha szerinte 5 hónaposan a duplázás kevés.
2017. jún. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Teljesen jó a súlya, emiatt én nem aggódnék!
2017. jún. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Szerintem sokat eszik. Volt mikor mértem. Bőven meg volt az egy liter naponta! De nem stresszelem magam ezzel állandóan. Jo kedvű kis boldog baba. Én nem látom soványnak sem de nem is egy dundi baba az biztos. Éjjel is eszik kétszer.

Attol félek ha meg fejem és azt probálom a cumisüvegből itatni vele, elapad a tejem végleg. Legalább ha végképp nem boldogulok marad a cicizés.

Még arra gondoltam mivel a kanalast szivesen fogadja, kiváltok még egy étkezést neki. Lassan ehet husosat is. Akkor talán fog gyarapodni.

2017. jún. 14. 20:25
 9/12 A kérdező kommentje:

3 honapos kora ota 80dekát hizott.

Ezt keveslem nagyon!

Köszönöm a válaszokat! 😊

2017. jún. 14. 20:26
 10/12 anonim ***** válasza:
Magyarul 3 hónapos k9ráig abnormálusan sok hízott. Abszolult bem kevés a súlya.
2017. jún. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!