Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbaba és a macskaszőr? Ti...

Kisbaba és a macskaszőr? Ti hogyan oldjátok meg, hogy ne legyen a babának mindene macskaszőrös?

Figyelt kérdés
Két macskám van, egyik hosszú, másik rövid szőrű. Eléggé hullik a szőrük. Kisbabám most lesz 3 hónapos,de már most félek a kúszós-mászós korszaktól.Idáig a cicák a nagyinál voltak,amíg a baba újszülött volt, most jöttek vissza. Megválni nem fogok tőlük és a nagyihoz se mennek vissza.

2017. jún. 17. 18:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
90%

Macskákat fésüld, minden nap porszívózz, illetve nem árt, ha megtanítod, hogy a baba ágyába, babakocsiba, játszószőnyegre nem mehetnek. Nálunk újszülött korban is itt volt a cica, már terhesen lemeccseltem vele, hogy a gyerekszobába nem mehet, a mi szobánkban lévő kiságyba szintén, babakocsiba sem, baba takaróira nem fekszik rá (mondjuk azokat eleve a kiságyban tároltam, meg a tiltott helyeken, így nem volt gáz). Egyedül a játszószőnyegen akasztottuk össze a bajszot, onnan párszor le kellett zavarnom, mire elfogadta, de ennyi. Soha eszébe nem jutott ráfeküdni a gyerekre, vagy akár csak a közelébe menni különben, onnantól kezdtek pacsizni, hogy a gyerek már mászott és odament hozzá. A lányom most már 2 éves, nagy haverok, délutáni alvásnál sokszor melléfekszik a macska (a mi ágyunkon alszanak ilyenkor), de ráfeküdni egyszer sem jutott eszébe. A szobájába továbbra se megy be.

A macska nevelhető állat ám, akárcsak a kutya, csak foglalkozni kell vele, nem legyinteni, hogy az úgyis azt csinál, amit akar.

2017. jún. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
55%
Jaj 8-as, a baba nem csak a gyerekszobában fog kúszni-mászni, hanem az egész lakásban. A furminátor, amit javasolt valaki jó ötlet, meg napi porszívózás és jól jöhet olyan ragacsos henger, amit pl. az Ikea is árul, biztos ismered. Fontos még a rendszeres oltás és féreghajtás, de gondolom ez evidens. Kijárós cicák?
2017. jún. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
84%
Ne is válj meg a cicáktól. Nálunk is kettö van, kinti-benti cicák. A gyerekszobába nem mehettek be, mig kicsi volt a lányom. Sokszor kell porszivózni, és nem lesz semmi baj. Tapasztalat.
2017. jún. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Benti cicák illetve, van a kertben egy épített macska karámuk. A teraszajtón át csak oda mennek ki jó időben. A babaszoba szerencsére teljesen elzárható ,mert többszintes a házunk és a legfelső szintre nem jönnek a cicák. Viszont az életterünk lenn van. Konyha, nappali. Na ott vannak a gondok. A tanítással kapcsolatban: a macskák nagyon intelligensek de "sunyik" is ám. Amikor ott vagyok velük nem mennek azokra a helyekre ahová nem lehet, na de hajnalban.... akkor mindent feltérképeznek. Kipróbálom a lazacolajat hátha. Szőrüket 80%ban rövidebbre nyírtam de még így is ömlik róluk. Ikeás henger is van kb minden sarokban.
2017. jún. 18. 10:19
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
Az enyém csak addig volt sunyi, amíg le nem bukott, és ki nem raktam hajnalban :D Akkor rájött, hogy nem olyan biztos, hogy nem bukik le :D
2017. jún. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!