Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyósom szerint ez a normális?

Anyósom szerint ez a normális?

Figyelt kérdés
Most derült ki hogy terhes vagyok. Anyósom olyanokat mond nekem hogy: ha megszületik a baba te onnantól nem létezel, csak a gyerek, csak a babára költhetsz (nem mintha ő adná a kenyeret a számba...) minden egyes fillért csak a gyerekre. Szóval ha merek majd venni valamit magamnak, akkor szar anya leszek a szemébe? Mit mondjak neki? Csak hallgattam...
2017. jún. 18. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:
98%

Azt,hogy ez hülyeség,másrészt meg semmi köze nincs hozzá,hogy a saját fizudból mire költesz.

Még a férjednek is korlátozottan van köze hozzá,nem hogy az anyósodnak..

2017. jún. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%

Vigyázz, mert ha megszületik a gyereked hozzá se lesz közöd,mert anyósodnak szülöd!!!


A lényeg: még most tedd helyre a nőt,mert szülés után ki fog készíteni!

2017. jún. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%

Ezek az anyósok...

Az uram azt mondta én is hülye anyós leszek ő fog fejen b@..ni!

De ő meg apos lesz! 😊 lehet mi sem leszünk különbek. 😁 ( ha megéljük...)

2017. jún. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Anyósod szereti a barokkos túlzásokat.

Én inkább úgy mondanám hogy míg terhes vagy ha szeretsz a középpontba lenni élvezd ki, mert ha megszületik a pici onnantól te kevésbé leszel érdekes a rokonok szemében.

Illetve persze rengeteg önfeláldozással jár egy gyerek/baba, mindig úgy fogsz cselekedni hogy neki legyen a legjobb nem úgy hogy magadnak vagy kettőtöknek férjeddel.

A másik kedves gondolata anyósodnak nálam úgy valósult meg hogy elmegyek magamnak vásárolni és ziher hazatérek a ruhaboltból babacuccokkal :D Imádok a kis törpének vásárolni, alig várom hogy örömet okozzak neki és magamnak persze, imádom öltöztetni is, aztán míg régen örömmel töltött hogy milyen jó ruhákat/sminkeket vettem magamnak ma már ez nem tölt el akkora örömmel.

Mit mondj neki? Engedd el a füled mellett, biztos ilyen tünemény nőtől még számíthatsz hasonló beszólásokra, de ne csodálkozzon ha majd a kaputelefon csengését is elengeded a füled mellett.

2017. jún. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Gondolom a fia pénzét sajnálja..

Sokan nem képesek elfogadni hogy a fiuknak nője/párja/családja van és anya a 2. helyre süllyedt. Ahelyett hogy örulnének hogy megallta a helyét az életben.

2017. jún. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyit kerestek. Mert ha éppen elég a babára, akkor rád nyilván nem marad.
2017. jún. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

Ez egy hülye felfogás!!!

Vannak ilyen elmebeteg emberek, hasonló sógornőm is, csak ő azt vallja, hogy mi már nem számítunk, csak a baba pl, ha fáradt vagyok és esek össze az nem számít, nekünk nem kell aludni, non stop működünk. De szerintem csak irigy, mert ő szoptatott és max egy órát tudott aludni addig, amíg a lánya enni nem kért, én meg tápszerezek és, ha a férjem épp nem maszekol és itthon van, le tud váltani (persze nem a kényelemért lett tápszeres, hanem mert nem volt tejem - császároztak - és hiába tettem meg bármit, nem akart jönni így a tápszer mellett döntöttünk, ennek ez az egyik előnye). De engem nem érdekel mit mondd, ha fáradt vagyok, nem tudok türelmes lenni a babámmal, ha esek össze és akadozik a nyelvem a fáradtságtól mert mondjuk sírt egész nap és ráztam a fenekét és már ólomsúlyúak a lábaim és férjem itthon van, akkor ő szokta mondani, hogy menjek aludni és egy etetést bevállal. Igen is számít az egybefüggő 6-7 óra alvás, igen is te is számítasz. Miért? Több indokot fel tudok sorolni, kezdem az elején. Ha szoptatsz, bőségesen kell étkezned, hogy legyen tejed, mert a baba is csak úgy tud enni. Így azt nem teheti meg anyósod, hogy megvonja a szádtól az ételt, ha te pedig pizzát akarsz enni, akkor pizzát fogsz, mert lehet, attól lesz tejed! Attól, hogy otthon vagy, normális ruhában kell lenned, el kell járnod kozmetikushoz, fodrászhoz, mert az, hogy szültél egy gyereket, nem jelenti azt, hogy nem vagy nő és nem biztos, hogy kívánatosnak fog tartani a férjed, ha pizsiben vagy és lenőtt hajjal. Az én férjem egyszer szólt rám, hogy menjek el kozmetikushoz, fodrászhoz és ne pizsiben legyek egész nap. De csak azért nem mentem, mert úgy éreztem, a gyerektől vonom el a pénzt és nekem ez nem jár főleg úgy, hogy tápszerezek így azt amit kozmetikusra meg fodrászra költök, költhetném tápszerre is, de a férjem tiltakozott ez ellen és mondta, hogy ő nagyon szeret, de menjek el, azóta mindig járok, havonta egyszer, körmöshöz kéthetente...Fontos, hogy jó legyen a megjelenésed, hogy a férjednek tetsszél. Sok olyan kérdést olvasok gyakorin, hogy szétmegyünk a férjemmel a gyerek után, hát pont az ilyenek miatt, mert a nő nem foglalkozik magával, elhanyagolja magát, a férfi már nem kívánja, nincs szex, a nő morcos, sok a veszekedés... fontos, hogy ápolt és kívánatos legyél, hogy nyugalom legyen, béke, mert, ha te jól érzed magad, akkor a babád is jól fogja érezni magát és nyugodt családi légkör lesz. Tapasztaltam! Mihelyst te jól érzed magad, a babád is nyugodtabb lesz!! Ha meg akarsz venni egy ruhát, egy könyvet, ami lefoglal, elmenni masszázsra, ami megnyugtat, vacsorázni a férjeddel, tedd meg, mert te is számítasz és mindennek következményei vannak!!! Ok és okozat!!! Mit akarsz?? Nyugodt családot?? Vagy anyós pajtásra hallgatni??

Én is sokszor hallgattam mások kéretlen tanácsaira!! Mondták, hogy 5 óránként etessem a gyerekem. Sírt, mert nem bírta ki, a végén én is sírtam, mert sírt. Akkor mondták, hogy igény szerint etessem, nem volt jó, mert nem volt rendszer az életünkben. Akkor mondtam, hogy 3 és 5 óra között etetem. Eleinte magától, 3 óránként kért enni, most már magától átállt a 4 órási evésre. Éjszaka pedig nyugodtan alszik. A végén az volt, amit én akartam és sok minden másnál is az lett, amit én akartam,mert én vagyok az anyukája !!! Neki pedig te vagy az anyukája és igen is számítasz!!!

2017. jún. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%

Vén csoroszja! Ne figyelj rá. Persze, sok kiadásotok lesz de az nem azt jelenti, hogy magadra nem költhetsz. Ha elhanyagolod magad, problémás lehet a párkapcsolatod is...erre is gondolj.

Másik dolog, amit mondani szoktak, hogy amikor meglesz a gyerek, már senki sem fog számítani, csak ő. Na...a véranyák, az ősanyák ezt meg is fogadják...senkivel és semmivel nem foglalkoznak, aztán meg itt sírnak, hogy meg lettek csalva.

Szerintem meg kell találni az egyensúlyt. Nem szabad egyik esetben sem átesni a ló másik oldalára.

Ügyes legyél

Boldog babavárast

2017. jún. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Először is gratulálok a terhességhez!Másodszor pedig ne hallgass az anyósodra!Attól,hogy megszületik a baba,nem kell semmibe venned magadat!Jó,persze biztos lesznek napok,amikor tényleg csak otthon ülnél,és a babával lennél,sőt inkább ezek a napok lesznek többségben.De ha épp kedved támad elmenni vásárolni bárhová elenni,ahol egy kicsit nyugi van,akkor menj!Persze,ha rosszul éreznéd magad amiatt,hogy csak magadra költöttél el xy összeget,akkor vehetsz valamit a babának vagy párodnak is.Mert persze az is fontos,hogy őt se hanyagold el!Viszont azzal vigyázz,nehogy túlzásba vidd azért a vásárlást se,mert akkor hamar megcsappan az a bankszámla!!!(tapasztalatból tudom)
2017. jún. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!