Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más anyuka is félti a babáját,...

Más anyuka is félti a babáját, mikor valaki más fogja?

Figyelt kérdés
A babánk 3 hónapos. Mikor vendégek jönnek hozzánk, akkor nem nagyon szeretem, ha körbe van adogatva. Illetve ha fogja valaki, akkor is ránézek többször, hogy jól van-e. Ez normális? Vagy mindenki teljesen megbízik abban, akinél épp van a gyermeke?
2010. máj. 19. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Én nem féltem. Hisz egy gyereket nem nagy ördöngősség fogni. Szeretem ha másnál is van, hisz jót tesz neki. Változatosság kell neki és legalább nem fog úgy tartani az idegenektől.
2010. máj. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Én megbíztam :) Hidd el, aki nem biztos magában, nem fogja meg a babát! Egyébként meg nem annyira törékenyek a picik, mint amilyennek tűnnek! Ha a szülést kibírják, akkor sok mindent elviselnek. Egyébként én még a nagytesónak is mindig odaadtam a picit. Persze, ha ült, olyankor az ölébe fektettem... 4 gyerekem van, soha egyiknek se történt baja amiatt, mert nem csak én fogtam, hanem esetleg a látogatók is .
2010. máj. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Nem féltem, szerintem nem kell túlzásokba esni. A barátnőm újszülött kisbabákkal foglalkozik a kórházban, ő mondta, amikor megszületett a gyermekem, és izgultam, hogy jól fogom-e, hogy ne izguljak, azért nem olyan könnyű eltenni egy kisbabát láb alól.
2010. máj. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, ki fogja. Unokatesóm anyósa mikor megfogta a kisfiamat, szerintem nagyon rosszul állt a kezében, pedig állítólag tapasztalt nagymama. De én alig vártam, hogy letegye:)
2010. máj. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ezek teljesen normális védelmező, anyai érzések. Ez amolyan ösztönös dolog, hiszen felelősséget érzel a pici iránt. Ezt az érzést azonban ésszel le tudod minimalizálni, hiszen ahogy az előttem szólók is írták, más is jól meg tudja tartani, nem fog baja esni.


Tapasztalatom szerint ez az érzés később is megmarad, csak más formában tör utat, nekem 15 hónapos a fiam, és a nagyszülőknél akaratlanul is résen vagyok, mit adnak neki enni, inni, stb. Egy csomó energiám erre megy el :-S

2010. máj. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
El tudom képzelni hogy olyan ember akarja felvenni a gyerekemet,akinek a kezében nem szivesen adom,de szerencsére nem volt ilyen ha jól emlékszem azok között akik fel akarták venni,átlag emberek,rokonok,barátok ellen nincs kifogásom:-)
2010. máj. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem féltem, sőt mindenkinek felajánlottam, hogy fogja meg bátran. Szerintem a babának és a nem babához szokott ismerősöknek is jót tesz. :) Ilyenkor mindig megmondtam, hogy csinálják, és ott voltam mellettük.
2010. máj. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!