Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha abbahagyják az ezekkel...

Ha abbahagyják az ezekkel való etetését most még a kisbabánál akkor nem lesz gond belöle, igaz? Mintha nem is ette volna?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm elég fiatal anyuka,tapasztalatlan..és babájának aki 6 hónapos turorudit adott..és én szóltam neki,hogy a tejtermékeket még nem kéne..nagyon megbánta,elszomorodott és megértett..azt mondja abbahagyják.de most fél a következményektől,hogy nehogy a későbbiekben az a pár darab turorudi..teszem fel 10db baj legyen..hogy korábban adta mint lehetne..
2017. jún. 21. 23:40
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Ha közvetlenül ( pár órán belül) nem volt baja a babának, ( kiütés, hasmenés akkor valószínű h nem laktóz érzékeny)akkor nincs gond. A lényeg h ne adjon neki, mert a csokira semmi szüksége egy babának. Ha majd bevezeti a tejterméket, akkor is inkább házi készítésű túrókrémet adjon.
2017. jún. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Nem lesz baja, es ennel cifrabbak is vannak hidd el. Gyerekkorhazbandolgozom, volt 3 honapos baba aki kizarolag tejbegrizt kapott tehentejbol szuletese ota. 21. szazad, megyeszekhely ...
2017. jún. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ő egyébként anyatejes és már kap bébiételt
2017. jún. 22. 00:23
 4/8 anonim ***** válasza:
43%

Ne aggodjon.ismerek anyukat aki fel evesen csulok porivel,meg karalabeval etette a gyereket....alig par hettel a hozatapi elkezdese utan.mert nem ette a gyerek a gyumolcsot...

Meg olyat is,aki fel evesen mar pudingal tomte a gyereket.

Kisfiamnak a kedves anyos 9 hosan adott fel tejszeletet,este...2 oraval a fektetes utan felkelt,es orditott par orat,aztan reggel foscsizott egy jo adagot.utana nyugodott meg ugy igazan.

Most 15 hos,es nemreg kezdtem bevezetni a tejet.mar nincs tole baja.

Baja nem lesz,ha eddig nem volt.a turo legalabb feldolgozott tej.eleve azzal szoktak kezdeni a tejtermekek bevezeteset.

Ettol fuggetlen jol teszi,ha egy darabig meg keruli.

2017. jún. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%

oké, túró rudit még nem, de azért az, hogy tejterméket egyáltalán nem, kissé túlzás. 7 hónaposan a kisfiam már vígan betolta a pohár joghurtot uzsonnára, de sok bébiételben van tejszín, túró is, amit 5-6 hónapos kortól ajánlanak (4 hónapos kortól adható tejsznes spenóttal is találkoztam pl [link]

szóval nem mindenki tudja, vagy ért egyet a 6 hónapos korig kizárólag anyatejes táplálással.

kisfiam is anyatejes volt 13 hónapig, mégis úgy hozta a szükség, hogy 3 hónaposan elkezdtük a hozzátáplálást.


a túrórudival a baj leginkább a túrón kívül hozzáadott minden vacak, cukor, állagjavító, növényi cuccok, csoki, stb

2017. jún. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 jafnrétti ***** válasza:

Szerintem ez még a jobbik eset, az anyuka megértette, és megfogadta a tanácsot, helyes. Sajnos vannak, akiknek minden segítő szó falra hányt borsó. Sokan azt hiszik, hogy a joghurt, túró, és hasonlók jó táplálékok egy babának akár pár hónapos kortól, mert le tudja nyelni, nem igényel rágást, és ízlik neki. Félreértés ne essék, nem tartom távol a gyerekeimtől a tejtermékeket, 8 hónapos kortól bevezettem mindkettejüknél a joghurtot, sajtot, túrót, de számtalan olyan szülővel találkozom, aki nem is hallott róla, hogy a különböző élelmiszerek adásának van életkorbeli korlátja. Volt olyan, aki a 2 hónapos babáját gyümölcsjoghurttal etette, mert "az legalább tápláló, nem úgy, mint a tápszer".


A kérdéses anyukára visszatérve, én nem hiszem, hogy ettől a pár alkalomtól baja lenne, ha eddig nem lett, főleg így, hogy időben kapott megfelelő információt, és élt is vele. Illetve ezek után én bízom benne, hogy ha valamit adni akarnak a babának, utánajárnak, hogy kaphatja-e már.

2017. jún. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat!Ma találkoztam vele,és mondta,hogy a dm-be vett 6hónapos babáknak való pudingot :) És hálás,hogy elmondtam neki a véleményem :) Kevés ilyen anyuka van
2017. jún. 22. 14:25
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
En adtam neki turos 6 hosoknak valo desszertet es olyat is amiben kakao volt. Babapudingot is. Aztan a nagyszulok fagyit nyalattak vele 8 hosan, meg csokit is kapott. Semmi baja nem lett. En is fel evesen mar tehentejet kaptam, imadom a tejet, nem nem vagyok cukorbeteg sem elhizott. Komolyan ugy bannak a babakkal mintha nem is emberbol lennenek neha..
2017. jún. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!