Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babám NEM fordult...

8 hónapos babám NEM fordult még hasra. Ez mekkora gond? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Foga még nincs. Kúszik hátrafelé, ha felültetem, ül, de magától felülni nem tud. Hasáról hátára szokott fordulni. Nèha felnyomja magát négykézláb. Tapsol, mond mássalhangzókat is.

11 kg és 74 cm, de ezzel nem tudom, mit kezdjek...



2017. ápr. 27. 10:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem elég nagy gond. Én elvinném dévény tornára, lehet le van tapadva valamelyik izma. Az én fiam is 8 hónapos, felül, feláll, fordul, mászik (a kúszás kimaradt), felül és kapaszkodva tesz pár lépést magától. 8,6 kg és 73 cm.
2017. ápr. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
Azt tedd amit a vedono es orvos javasol.
2017. ápr. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
2-es, nyilván ha javasoltak volna valamit, nem írnék. Egyenlőre annyit kaptam, hogy túl kövér a gyerek és nem bírja el a saját súlyát. Na ezzel nagyon ki vagyok segítve.
2017. ápr. 27. 10:51
 4/19 anonim ***** válasza:
Megnézetném valakivel maszekba, gyógytornász vagy nem tudom hova kell ilyen problémával fordulni, de ez nem normális! Én babám 6 hónapos, ő is husis baba 10 kg, 70 cm, de 5 hónaposan már fordult minden irányba! De szerintem a gyerekorvossal is beszélhetsz, hogy aggódsz, küldjön tovább titeket a megfelelő szakemberhez! veszteni valód nincs, ha probléma van, minél előbb kiderül, annál könyebben fejleszthető, ha meg nincs, legalább megnyugszol kicsit!
2017. ápr. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, engem is ezzel riogattak,hogy nagy baba (majdnem 4 kilóval és 57cm-el született,és sokat is nőtt/hízott) és lassabban fog fejlődni. Ehhez képest 6 hónaposan felállt és 9 hónaposan tette meg első önálló lépéseit. Barátnőm kislánya nagyon nagy,mindig több hónappal többnek nézték mint amennyi, nagyon magas és a súlya is jó,ő is hamarabb kezdett mindent. Kislányom kisebb súllyal született normál tempóban fejlődött,mégis később kezdett mindent.
2017. ápr. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
GyógytornÁra kell járnunk,mert a védőnő észre vette,hogy az 5hós picim enyhén ferdén tartja a fejét és nagyin feszes.azóta 2hetente járunk,holnap lesz 7 hónapos,múlt héten elkezdett forogni ☺ le voltak tapadva az izmai
2017. ápr. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Most voltam bent (mert épp oltásra várakozunk), szóltam. Május 17-re kaptunk egy időpontot, megnézik.
2017. ápr. 27. 11:17
 8/19 anonim ***** válasza:
megkésett mozgásfejlődés. az én lányom 7 hósan kezdett forogni, 11 hósan szakemberhez vittem mert még nem ült. aztán kiderült hogy nincs nagy baja, szépen behozta magát. Ráadásul 9 hósan már szavakat mondott (gomb, abda, könyv stb) valószínű ezért maradt alul mozgásban.. De mozgásban ő volt az éppen határeset. A tiéd még tőle is lemaradt, úgyhogy én is elvinném egy felmérésre. Valószínű egy kis otthoni torna is elegendő, nem biztos hogy kell a Dévény de mindenképp nézesd meg
2017. ápr. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
53%

Itt szerintem több probléma is lehet, kérdés, hogy te tehetsz róla, vagy a gyereknek van valami vissza maradottsága.


Gyerekorvosodnak a 6 hós státuszon fel kellett volna tünnie, hogy nem forog a gyerek minden irányba. Mert pont a hátról hasra fordulás a legelsö a nagy mozgásokbol, és azt kb 4 hósan csinálják. Ez az alapja mindennek, ez egy olyan összetett agyi és izom munka, ami majd a többi mozgás formát hozza.

Onnantól, hogy elkezdödnek a nagy mozgások a gyerekek alább hagynak a hízással.

A gyereked 11 kg-al már jóval a túlsúly felett van, egy átlag 2 éves súlyával rendelkezik.


Gondolj bele, hogy a gyerek pont úgy érzi magát mintha kb 2-3kg lisztes zacskot tennél rá, és ezzel kellene mozognia... Nem csak a végtagjait de a szivét, tüdejét, máját mindent megterhel ez a sok súly. Mindenképpen az elsö és legfontosabb lenne egy megfelelö étkezési tanácsadó aki babákkal is foglalkozik. De te magad is tudnád kontrolálni ezt. Nem szabad éheztetni, de ha megvonod a cukor nagyrészét, és teljesen zsírmenetesen fözöl neki(pl ha lesütöd a husit neki kis zsiradékon, akkor is marad annyi zsír rajta neki, ami kell a szervezetnek, így fözelékébe nem kell már semmi zsiradék).


Fogával semmi baj nincsen sok gyereknek csak 1éves kora után jön.


Semmi esetre sem szabad felültetni, magától is fel fog tudni ülni, ha tényleg képes.

2017. ápr. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Én jeleztem ezeket a státuszon.

Ott is a súlyát hozták fel.

A helyzet az, hogy igény szerint szopott, havi 1 kg hízással féléves koráig. Hozzátáplálás kb csak üveges bébikaja, amit főzök, nem kell. (Évek óta szinte zsírmentesen főzök, szóval nem az én föztöm és nem is a tápszer hízlalta fel, amit kb 1 hónapja kap csak estére.)


Második gyerekem. A nővère is 7 hónaposan kezdett forogni, azért nem is aggódtam eddig, ellenben ő normál súlyú (7,8 kg) volt és tápszeres. (1 évesen a 9 kg-ot nem érte el...)

Viszont ugye már ezt az időt is túlléptük, és igen, nyugtalanít. Azt is tudom, hogy kövér. Napi étrendje:

Hajnalban szopik még.

8 körül eszik 1 adag HA tejpépet.

Délben 1 üveg főzelék.

4 körül gyümölcs.

Este tápszer (240 ml.)


Ha a tejemtől hízik ennyire, inkább abbahagyom a szoptatást is...

2017. ápr. 27. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!