Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan anyuka/apuka akinek...

Van olyan anyuka/apuka akinek a babájának asszimetrikusak voltak a combjain a redők, ráncok?

Figyelt kérdés
Kisbabám 6 és fél hónapos, fordul, kúszik (igaz egyelőre csak a jobb lábával tolja magát, szóval szabálytalanul). Múlt héten figyeltem fel rá (de lehet már előbb is fenn állt ez a helyzet), hogy a két combján hátul a kis hurkák, redők nem szimmetrikusak. A jobb lábán egyel több ránc van. Ortopédnál jártunk másfél hónapos korában csípő uh-n, nem talált semmi elváltozást, továbbá 3 és fél hós korában is elvittük kontrollra, akkor is teljesen normálisnak ítélte meg az uh alapján a csípőjét. De ha ez negatív, akkor mitől lehet ez az asszimtria a hurkák terén?

2017. jún. 22. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:

mi így voltunk. az ortopédus szerint teljesen rendben volt, de én kértem, hogy csináljunk egy rtg-t. az is teljesen rendben volt.

szimplán csak dagi volt, és máshogy gyűrődteg a hurkák.

amikor elkezdett menni, futni a kis tömör gyönyörömből egy csontos, vézna (de tökéletes :)) ördög lett.

2017. jún. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 jafnrétti ***** válasza:
Nagyobbik fiamnál volt így, de minden vizsgálat szerint egészséges volt. Én se értettem, mitől lehet, de tényleg semmi gond nem volt. 10 éves lesz most már, és semmi baja szerencsére :)
2017. jún. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet izomtónuszavar miatt is (nálunk ez volt). Magyarázná a féllábas kúszást is.

Nem feltétlenül kell gyógytorna rá, de esetleg megmutathatod.

2017. jún. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt extrahurka, mindenhol jártunk, semmit sem találtak, bár nálunk a mozgásfejlődés is rendben volt.
2017. jún. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is aszimmetrikus volt, nem volt hal isten gond a csipojevel.
2017. jún. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk mi jártunk Dévény terápiára
2017. jún. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A lányomnak is volt. Uh és az orvos sem talált semmit. Kúszott, mászott, majd 8 hónaposan kezdett járni. Semmi gond nem volt a mozgásával. Már 3 éves.
2018. ápr. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!