Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok ki a féltőbb a gyerekk...

Nálatok ki a féltőbb a gyerekkel? Apuka vagy anyuka?

Figyelt kérdés
3 hónapos a kislányunk, nálunk apuka iszonyat félti, néha még kicsit idegesítő is :) Múltkor is kicsit fújt a szél, de am gyönyörű idő volt, nem akarta engedni, h babakocsiban kivigyem, sőt, mikor majdnem 2 hónapos volt, még mindig alig akarta kivinni babakocsiban. a rágókát nem engedi, h a szájába vegye, mert ne rágjon műanyag dolgokat, csak a cumit, csak hát szegénykének jön a foga is... vajon fog valaha lazulni? hasonló helyzet valakinél?
2017. márc. 14. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk, én mint anyuka!

A férjem sokkal lazább. Annyira én sem vagyok túllihegős, főleg így a második gyereknél, de engem hamarabb kap el a gépszíj aggódás ügyileg! :)

2017. márc. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Picinek apa volt az aggódósabb. Most hogy 2,5 évesen a mászóka tetején integet már én parázok sokkal jobban.
2017. márc. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Anyuka, ki más. :) Persze én is féltem őt, de azért nem kezelem úgy, mintha hímes tojás lenne. Ha elesik, nem veszem fel. Ha valami történik, akkor sem tutujgatom. Mindaddig, amíg láthatóan nem sír, fáj, stb. De a pár másodperces prüntyögés nem hat meg. Mondom a fiamnak, hogy állj fel és mehet tovább az élet, vagy lapozzunk, nem kell leakadni a semmin, stb. 15 hónapos.


De az asszony az minden pettyet megkérdez a doktornőtől, hogy micsoda, és mikor fog belehalni a gyerek. Na jó, ezt most sarkítottam, de amúgy nem állunk messze a valóságtól.


Mielőtt valaki nekem esne, nem vagyok le&z@rom apuka, csak nem lihegem túl a dolgokat, meg nem csinálok ügyet a semmiből.


Nálunk még Após a nagy spíler, előadja, hogy mekkora f@&z@ csávó az unokája, közben meg úgy félti, mintha Herendi porcelán lenne a gyerek. Gyerek elesik, netán sír, Após sík ideg lesz. Ne adjunk neki akkora falatot, ezt ne, azt ne, semmit se. Anyós is hasonló, csak lightos kivitelben. Megkaptuk már tőlük egyszer, hogy nekünk nem való gyerek. Csak mert nem úgy neveljük, ahogy ők akarják, és nem értünk egyet az ő nézőpontjaikkal. Egyszer kétszer már tájékoztatnia kellett őket páromnak, hogy mi vagyunk a szülők, ők meg a nagyszülők, és nem fordítva. Mindegy, ez már más téma kezd lenni.

2017. márc. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amikor egészen pici volt, akkor egyikőnk sem volt túl aggódós. Láttam, hogy az akadályokat jól vettük és az én nyugalmam a páromra is hatott, biztonságban éreztük. Aztán jött az, hogy egyre jobban önálló lény kezdett lenni (mászás, járás), és olyan feszült tudtam lenni, hogy mellettem apuka nem tudott túl aggódós lenni. Most 2,5 éves, de még mindig inkább én vagyok az idegesebb ilyen terén. Illetve nem minden téren :) Például a játszótéren, én attól leszek ideges, ha túl magasra felmászik, le akar csúszni olyan magasságból, ami szerintem már sok, vagy túl közel megy a halastóhoz. Apuka meg attól lesz ideges, hogy nem kell-e rá most már egy réteggel több ruha rá (hűl az idő, fúj a szél, kimelegedett), nem túl hideg-e az üdítő, stb... Szóval most már kicsit árnyaltabb a dolog, de igazából én nagyon félek mindig attól, hogy fizikálisan megsérül. Viszont ha esik, akkor én vagyok az, aki próbálom elterelni a figyelmét, apuka meg képes szinte vele sírni, mély depresszióba esnek ha úgy adódik :D
2017. márc. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na párom még ilyen, minden kis pöttyre, ha megjelenik, 1000szer elmondja, h majd ne felejtsem el megkérdezni mi az, nehogy valami baj legyen. Az első hetekben nagyon meg volt dagadva a kis cicije, mondta, kérdezzem meg a védőnőt mi az? meg is kérdeztem, annak ellenére, h tudtam, a hormonoktól van, a kórházban is mondták, h előfordulhat ilyen. Párom elkezdte, h az a védőnő nem ért semmihez, kérdezzem meg a háziorvost. mit ad isten, a doki is ugyanezt mondta, na azt már elhitte, de míg le nem ment, ott sopánkodott, h szegény pici, pedig nem fájt neki egyáltalán :D
2017. márc. 15. 15:24
 6/6 anonim ***** válasza:
En vagyok a feltosebb, az anyuka, de egesz telen minden nap mentunk setalni es ragokat is kap, fertotlenitve.
2017. márc. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!