Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Viktória névről mi a véleménye...

Viktória névről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Nagyon sok Viktóriát ismerek a tinik, illetve a huszasok körében. Még ma is adják ezt a nevet kisbabának?

2017. jún. 23. 09:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
81%
Sokáig gondoltam hogy ezt adnám a lányomnak, viszont Vikiként nem tetszik, csak Viktóriakén, ezért elhagytam inkább.
2017. jún. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
93%

Én Viktória vagyok. Nekem nagyon tetszik,de a lányomnak nem adnám. És hogy miért nem? Fogalmam sincs :-)


Egyébként a Tor és hasonló becézéseket én soha nem hallottam,de nem is viselném el,ha úgy becéznének.

2017. jún. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
74%

Normális viselhető név, de én nem adnám a saját gyerekemnek, mert nem kifejezetten tetszik, inkább semleges.

Viki becézés nem tetszik.

Az én korosztályomban nagy divat volt a Viki, Niki, Vivi stb. és nekem ezekről a Kacsamesék jut eszembe.

2017. jún. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
77%

A most 30+nál nagyon gyakori volt a Viktória név.

Amúgy érdekes, hogy én csak szőke kékszemű Viktóriákat ismerek. :)

2017. jún. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
95%
Én barna hajú, barna szemű Viktória vagyok és közel 40 éves. Csak fiaim vannak, de ha lányom lenne sem választottam volna ezt a nevet neki, elsősorban azért, mert semmilyen körülmények között nem adtam volna a saját nevemet a gyerekemnek. Arról meg fogalmam sincs, miként viszonyulnék a névhez, ha nem az enyém lenne. Nincs vele bajom, megszoktam,rendben van szerintem. Soha,senki nem becézett, még az óvodában sem, valószínű azért, mert már ott is teljes névvel mutatkoztam be és szüleimtől is ezt hallották. Később ha valaki Vikizett is, gyorsan átállt a Viktóriára, mikor látták, hogy én úgy használom, nem volt becézési gondom sosem. Ha meg ritkán látott rokonok leVikiztek, nem szóltam nekik, nem csináltam hiúsági kérédést belőle, évente párszor ki lehet bírni. Egyedül a tesóm mexikói férje szólít Vic-nek(így írja,k-val ejti) és egy kedves finn jóbarát Vika-ként hív, eleinte megmosolyogtam, hosszú évek alatt pedig megszoktam, mostanre már tőlük ez teljesen természetes.
2017. jún. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
95%
Igy hivjak a 2 eves kislanyom! Vikunak becezzuk vagy Vikinek, vagy Rikinek. Termeszetesen azert adtam mert nekem ez allt a legkozelebb a szivemhez. Persze a jelentese miatt is... Sok evet vartunk ra, aztan jott a csodaval hataros modon!:)))
2017. jún. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
12%
Ronda, mássalhangzó torlódásos, férfi névből képzett női név. Ráadásul emlékeztet a neve kedves vezetőéhez.
2017. jún. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
75%

#9

Nyáron is van névnapja.

2017. jún. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nagyon szép név a Viktória. Én sem adnám a lányomnak, nem szeretem, hogy becézik. Nagyon sok névvel vagyok így pl. Antónia

Egyébként ismerek 3 éves, 23 éves és 40 feletti Viktóriát is.

2017. jún. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
18as! Mikor van nyáron Viktória névnap?? Engem is így hívnak, és soha nem hallottam a 26évem alatt hogy nyáron is lenne.. :O
2017. jún. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!