Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell beszólni, amiért...

Miért kell beszólni, amiért sokat költünk a saját babánkra? Sértődés, szájhúzogatás nélkül hogy lehet leállítani az "adakozókat"?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, ez az első terhességem (őszi baba lesz).

Folyamatosan kapom mindenkitől a felajánlásokat, hogy ideadják a babaruhákat, babakocsit, kiságyat. De olyan emberektől, akiknek már 10-12 éves a gyerekük, vagy tudom, hogy teljesen más az ízlésünk, stílusunk... Mindig szépen megköszönöm, hogy nem kell, de folyton erőltetik, hogy "jó lesz az". És mikor mondom, hogy mi szeretnénk megvenni ezeket, meg én már kinéztem mindent, jön a szörnyülködés, hogy miért újonnan, meg minek ennyi kisruha, mikor nem is fogja őket hordani.

Ez volt a babakocsival is. Apa testvére mondta, hogy ideadja az övékét. Már ők is használtan vették, a gyerekük most 8 éves, szóval a babakocsi minimum 10. Nem olyan stílusút akartam, nekem a Cybex volt az álomkocsi. Ebből sértődés lett, hogy nekem nem elég jó, ami nekik volt...


Imádok vásárolni, most terhesen külön öröm a babaruhák közötti válogatás, rendelgetés. Viszont a legtöbben úgy csinálnak, mintha én lennék az egyetlen anyuka, aki így tesz.


2017. jún. 24. 08:04
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
62%
Én kb a ruhák kivételével mindent újonnan vettem. Sokan kérdezgették miért nem használtan. Erre mindig azt válaszoltam, hogy legalább 2 gyerekre tervezünk, vagy ha olyan volt, akkor a garanciára fogtam. Mondjuk a légzésfigyelő el is romlott (mert leesett párszor), garanciálisan cserélve lett, ha használtan veszem akkor az kb 20 ezer bukó.
2017. jún. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
71%
Hat en pl nem magyarazkodtam sokat, azt mondtam h koszi már megvan minden!:)
2017. jún. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
21%

Soha nem adtam / adnek a gyerekemre hasznalt ruhat.

Ne foglalkozz veluk.

2017. jún. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
55%
Igazság szerint én sem értem ezt, így nagy segítség nem leszek. Miért kell megsértődni, erőltetni, ha valaki nem akar használtat. 10-12 éves dolgokat főleg. És ilyenkor még te érzed magad szarul, mert nemet mondtál. Azt tudom mondani, hogy ne foglalkozz velük. Én mondjuk az egy-két éves ruhákat átnéztem anno, találtam olyat, amit nem is hordott az előző kis gazdája, de én nem sértődnék meg, ha valaki kizárólag újat akar.
2017. jún. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
66%
En is azt mondanam, hogy koszi mar megvan minden!;)
2017. jún. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
27%

Óó.. az én családomat ismerve nálunk az a probléma (hasonló a helyzet) hogy teljesen kivannak rajta, hogy 22 évesen megengedhetjük magunknak a gyereket minden új cuccal együtt, miközben ők csak 30+ tudtak rá eleget gyűjteni. Szóval nálunk totális irigység. Kiegészítve egy kis "jólvan, neked gyereked lesz, nálam meg csak a helyet foglalják a 10 éves babaruhák, vidd innen őket"

Egyébként fogadtam el pár 3-4 éves kisruhát, de én mentem oda hozzájuk és válogattam, nem hoztam el mind a 80 zsákot, kimoshatatlan büfifoltos rucikkal...

A babakocsi nehéz eset. Inkább tolnék egy használtat mint egy 400ezrest (ennyiért már kocsit veszek) De a családban senkinek nem volt 3in1 babakocsija, mi pedig ilyet szerettünk volna, úgyhogy vettünk.

Ne foglalkozz velük.

2017. jún. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
70%
Én is azt szoktam mondani, hogy legalább két gyerekre tervezünk, vagy, hogy már megvan mindenünk. Nem kell magyarázkodni. Senkire nem tartozik. Én is imádok a kislányomnak vásárolni és ez nem változik bárki bármit mond.
2017. jún. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
52%
22 évesen miből engedheted meg magadnak? Biztos sokat kapáltál érte.
2017. jún. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
76%

#8 Ez a dolog engem is mindig érdekelt, minden hátsó szándék nélkül. Tök jó lenne olvasni ezeket a sztorikat, hogy hogy jutnak el ide emberek. Relatíve vegyes körben mozgok, mégis vannak gondok szinte minden 25-30 éveseknél is. Otthonteremtés, tőkefelhalmozás, stabil munkahely, stb. Felénk abszolút bevett szokás a használt cuccok oda-vissza adása (nyilván nem a 15 éves szakadt babakocsié, hanem a jó állapotú cuccoké). Ez kb. a polgári középmezőny, főváros környéke, dolgozó, képzett emberek.


Ellenben itt a GyIK-en 18-22 éves leendő anyukák olyan egzisztenciával rendelkeznek, hogy ihaj. Vagy minden sikeres vállalkozó anyuka itt lebzsel (le a kalappal ebben az esetben), vagy marhára büszkék és saját érdemüknek tartják, hogy sikerült a gyerekkel megfogni a pénzes manuszt. Esetleg valamelyik szülőnél mamahoteleznek, és a jövedelmek elmennek erre.


A tündérmesékben nem hiszek, a magyar valóságban élek.


Bár ha belegondolok, a segíjkén vagy munkanélkülin élő rejtett erőforrás is szerez valahol Audit meg legújabb ájfont, szóval csak én nem értem a pénzszerzés miben létét :D

2017. jún. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
58%

Semmi bajom a használttal, de elfogadom és megértem, ha valakinek nem kell.

Az se érdekel, hogy 21 évesen ki dolgozott meg érte, miért ne születhetne valaki olyan családba, ahol van pénz?


De tudod, három ilyen fiatal kismama van most az ismerősök közt, a lányom áltsulis osztálytársai (és nem, nem a fiatalság a gond, 20 évesen szültem én is, férjnél, tervezett is volt). De az imádok vásárolni, ezért szórom a pénzt nagyon gyerekes dolog. Ezt követi a de én attól, hogy szültem, még fiatal vagyok, ide nekem a szombat esti szomszédolást, a gyerek elalszik náluk a hordozóban, nem gond... Nagyon sokan vagytok, vannak, akik újabban jó bulinak tartjátok a gyerekvállalást, és ez baj :( Nulla komolyság.

2017. jún. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!