Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti elneveznétek a lányotokat...

Ti elneveznétek a lányotokat valaki után akit valaha nagyon szerettetek? (Nem szerelemből)

Figyelt kérdés

2017. jún. 28. 15:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
A kislányom nagymamám nevét kapta mivel nagyon közel állt hozzám, és nagyon tetszett a neve. Nagyon illik a kislányomra is.
2017. jún. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
49%
Lehetseges. Engem azert neveztek el Katalinnak, mert ugy hivtak apum hugat, aki szules kozben meghalt.
2017. jún. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
76%
sosem szabad valaki ismeros ,ex utan elnevezni valakit,szerintem o legyen egy olyan ember aki magaert tesz es ne mas "lenyomata"legyen rajta,ezert utalom ha a nev aparol fiura szall..
2017. jún. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
53%

#9, a párom neve is nagyon tetszik, de mivel apáról fiút nem nevezünk el, így alapból ki volt zárva!

És mint írtam, nem azért kapta a nevet mert a múltban őt úgy hívták, hanem mert annyira megtetszett az a név

#5

2017. jún. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nem adnám közeli ismerős vagy rokon nevét.

Nekünk fontos, hogy legyen saját neve, ami csak az övé, csak őt azonosítja. (nyilván nem a vilagegyetemben egyetlen névnek kell lennie, hanem csak számunkra)

Én sem fogom adni például a párom nevét pont emiatt, pedig nála jobban senkit nem szeretek. Olyat választottunk helyette, ami rímel az övére, de mégis teljesen más még a becézése is. Számunkra ez így kifejezi az összetartozást, a közös döntést, és az egyéniség létjogosultságát is.


Nagymamám szintén közel áll hozzám, de büdös életbe nem adnám a Margit nevet, mert nem tetszik. Sőt ő maga sem szereti, mindig becézték az ismerősei is.


Nyilván egy név szimpatikusabbá válik ha oyan emberhez kötöd akit szeretsz, de akkor miért ne kössem azt továbbra is hozzá? A gyerekedet így is úgyis szeretni fogod, szóval az ő neve is kedves lesz számodra.

Fölösleges összemosni véleményem szerint.

2017. jún. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Anyukamat es a nagymamamat annyira szeretem, hogy a mindenkepp akartam valahogy adni a nevuket a lanyaimnak. A ferjem is orult ennek, de neki jobban tetszett 2 masik nev, igy a lanyaim 2. nevnek kaptak anyukam es a nagymamam nevet. :-)
2017. jún. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Igen. Ezért lett a lányom Péter,néha furán néznek ránk,de ennyi baj legyen.
2017. júl. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Volt egy barátnőm, Petra a neve. A lányombak is ezt a nevet fogom adbi. Nem feltétlen róla kapja a nevét, hanem mert tetszik a név. Mivel már nem tartom a kapcsolatot az illetővel, nem marad a gyereken a bélyeg, hogy honnan van a neve. Amugy én meg a volt szomszédról kaptam a nevem. Abszolút nem zavar.
2017. júl. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!