Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem fogja összezavarni a...

Nem fogja összezavarni a gyereket?

Figyelt kérdés
a helyzet az hogy a férjem spanyol,én félig olasz,félig magyar, a férjemmel hol angolul beszélünk, hol franciául, én az édesapámhoz olaszul az anyukámhoz pedig magyarul beszélek a férjem pedig spanyolul az ő családjához. félek hogy születendő gyermekünknek ez egy kicsit sok lesz.hogy csináljam hogy jó legyen?
2010. máj. 20. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem:

a férjeddel angolul

apukáddal olaszul

anyukáddal magyarul beszélj.


A picivel pedig nyilván magyarul, ha itt éltek. Ha nem, akkor angolul, ahogy a férjeddel.

Csak arra figyeljetek, hogy csak a megbeszélt nyelven beszéljetek. Ne keverjétek, mert akkor fog belezavarodni a gyerek.

2010. máj. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

szia,


igaz, nálunk csak 2 nyelv van képben, de ezen már én is elgondolkodtam.

mi a férjemmel otthon magyarul beszélünk, a dr. nő azt mondta, a kicsinek ez lesz az alap. apukája és nagytatája szerbül beszélnek vele, ezt a nyelvet hozzájuk társitja majd. arra kell figyelni az orvosunk szerint, hogy egy személy egy nyelven kommunikáljon a gyerkőccel és akkor nem lesz gond :)


Ági

2010. máj. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2010. máj. 20. 16:36
 4/10 anonim ***** válasza:

Úgy van ahogy második mondja, tehát egy ember egy nyelven de többet simán képes megtanulni met kicsi.Van egy nő, japánban él,ő magyar férje japán. Magyarul beszél ő a lányához férje japánul, ennyi:)Én megy a gyereknek, sőőőt most,hogy már nagyobb az angolt is elkezdték:)


Nemtudom hol éltek, de ha itt akkor te bezsélj magyarul, férjed spanyolul. Ha kint akkor spanyol angol legyen, de elkezdheted majd a magyart is amúgy

2010. máj. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
na igen csakhogy szüleim elég gyakran látogatnak minket.szóval akkor, nagypapa olaszul,nagyi magyarul meg én is,apa spanyolul.mi meg ketten apával angolul egymásnak.hú!
2010. máj. 20. 17:30
 6/10 A kérdező kommentje:
2 nyelv még ok.olyannal én is találkoztam már nem is eggyel. de 4 minden nap használt nyelv?!
2010. máj. 20. 17:33
 7/10 A kérdező kommentje:
meg nekem természetes is h két nyelvű vok. de a 4 az már sok sztem.
2010. máj. 20. 17:34
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezen nem érdemes rágódni.Muszáj megtanulnia a többit.Te se örülnél,ha az unokád nem tudna beszélni veled,de szerintem nem lesz semmi probléma.Keverni fogja a nyelveket természetesen,de idővel a helyére kerül minden.

A nővérem 2 nyelven (német,magyar)beszél a fiával,aki 7 éves és közölte az anyjával,hogy spanyolul akar tanulni,de azt hiszem 3. osztálytban angolul is fognak tanulni.

Most jutott eszembe:távoli ismerősömnek magyar anyukája,bulgár apukája,Ausztriában élnek és a suliban megtanult franciául és angolul.

Örülj,hogy ennyi nyelvet tanulhat rögtön.

2010. máj. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne aggodj egy kisgyerek agya olyan mint a szivacs, en ismerek 3 nyelvü csaladot es ott sincs problema. Tenyleg arra kell nagyon figyelni, hogy a babaval mindenki csak egy nyelven beszeljen. Te beszelj vele angolul es a ferjed is es egymas között is= ez lesz a csaladi nyelvetek. A ferjed csaladja beszeljen vele spanyolul= apai nagyszülök nyelve, a te anyukad magyarul apukad pedig olaszul. Ez igy jo, azt viszont ahogy irtak, hogy te a picivel magyarul a ferjeddel angolul beszelsz az nem jo mert akkor hozzad ket nyelvet is köthet es raadasul az angol csak ugy log majd a levegöben, mert nem konkretan vele beszelsz majd angolul. Tehat egy ember= egy nyelv, kesöbb amikor mar elkezdett beszelni akkor ö is azon a nyelven beszel majd hozzatok ahogy ti vele es amikor ez a beszed teljesen erthetö es elkülönül a többi nyelvtöl (azaz mar nincs neha sem egy-egy szokeveres) akkor beszelhettek vele össze vissza is es nem kell ragaszkodni az eredeti leosztashoz, mert akkor mar nem zavarja össze (kb 5-6 eves kor körül vagy fölötte)
2010. máj. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, hogy persze te mindenkivel ugy beszelj ahogy ö a babaval, anyukaddal magyarul, apukaddal pedig olaszul, ha tudsz spanyolul akkor a masik nagyszülökkel ugy vagy jo az angol is, ha nem.
2010. máj. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!