Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem nő a kisfiam haja?

Miért nem nő a kisfiam haja?

Figyelt kérdés
6 hónapos a kisfiam. Ugyan annyi haja van mint amikor megszületett. Ugyan úgy van 'kikopva' hátul, pedig hason alszik. Egyszerűen nem hullik és nem is nő. 3. baba, de a lányaim 6 hónapos korukra már hajas babák voltak. Egészséges baba, nem is aggódok miatta, csak érdekes.
2017. júl. 4. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ugyanennyi idős. A feje tetején hosszabb a haja, de az is csak a forgója környékén. Abszolút ritka, rövid és ráadásul szőke is, szóval néha olyan mintha kopasz lenne.

Én nem aggódók, szerintem 1 éves korára behozza majd. De láttam már 3 évest is baba hajjal, úgyhogy bármi lehet :)

2017. júl. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Enyémnek is ilyen volt. 2 évesen meg akkora haja volt már, hogy szinte kezelhetetlen volt.
2017. júl. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egészséges babáknál ez szimpla genetika.

Rokonomék babája hatalmas hajjal született, most másfél éves és dús és lapockáig ér neki. Nála semmi kihullás nem volt, amit szoktak mondani.

Másnak meg kopaszon születik és lassan nő. Ez genetika. Majd megnő a saját ütemében.

Kérdezz utána hogy nektek mikor nőtt meg.

2017. júl. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Genetika. Mindkét gyerekem hajjal született. A fiamnak olyan dús és hosszú volt, hogy 9 hónapos korában már vágtuk neki géppel. Azóta is 3-4 hetente vágni kell neki, mert iszonyú gyorsan nő. A lányom 11 hónapos, a füle mögött picit hosszabb, de egyébként kb. 2 cm az egész. :)
2017. júl. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, persze majd meg nő ezért nem fogok idegeskedni, csak szimpla kíváncsiság :) fura, hogy a lányoknak ennyi idősen már sok haja volt, a fiamnak meg szinte semmi :)
2017. júl. 4. 18:45
 6/6 anonim ***** válasza:
A lányom 2 éves és még mindig alig van pár centi haja :) volt valamennyi születésekor, az kihullott, sokáig kopasz volt, aztán elkezdett nőni, de iszonyú lassan. Ráadásul ami van, az is szőke, így alig látszik. Mostanában indult be neki picit, de még mindig nem lehet ilyen vékony antennát se csinálni a feje tetejére, a legkisebb csat is kicsúszik még. majd megnő :)
2017. júl. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!