Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ételdúsítás. Ok, de hogyan és...

Ételdúsítás. Ok, de hogyan és hol szerezhetem be az alapanyagot? Gabonapehely, zabpehely, kölesgolyó, buláta.

Figyelt kérdés

Először azt szeretném megkérdezni, hogy ezeket az alapanyagokat milyen boltokban lehet beszerezni? Pl. bióbolt, dm? Én nem fogyasztok ilyesmit és egyáltalán nem is ismerem ezeket, viszont nagyon sokat olvastam, hogy többen dúsítjátok vele a babáknak a gyümölcsöt, zöldséget.

Kislányom hat hónapos, már nagyon sok minden eszik, de szívesen tenném neki változatossá ezekkel az ételét, de nem tudom hogyan kell? Fellazulnak a kajában annyira, hogy nem kell ezeket külön por formára hozni?

A fent említetteken kívűl még mit ajánlanátok?


2010. máj. 21. 11:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Babáknak való pelyheket megveheted a DM-ben, Rossmanban, Tesco-ban, Müllerben. Van DM/Rossman/Müller sajátmárkás, de van Hippes, Milupás (asszem). Ezen kívül kaphatóak natur pelyhek bioboltokban is. Az aruk kb 500-800 Ft /250 gr. Ezeket elég belekeverni az ételben, picit várni, h megszívják magukat és kész is. Azért jók, mert ezek már eleve szinte por állagúak, és azonnal fogyaszthatók. Én jelenleg hipp-es kukorica-rizs pelyhet adok babámnak (natur, cukormentes, B vitamin van benne), és DM-es kölespelyhet (szintén natur). Kölesgolyóval és bulátával nem vacakolnék, majd akkor adom babámnak, ha el tudja csócsálni nasinak.
2010. máj. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sinlac-felírja a doki

Kölespép, 7-gabonás peyhely, 3-gabonás pehely,rizspehely, grízpép (tejmentes)-DM, Rossmann, Müller, hipermarketek

Kölegolyó, buláta, szintén ott.

2010. máj. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A hat hónapos babának még nem kell a gyümölcsöt, zöldséget feldúsítani, erre akkor lesz majd szükség, ha már nem a szoptatás (tápszer) adja a táplálék nagyobb részét. Még van bőven időd.


Később pedig a pelyheket (én eleinte csak zabpelyhet adnék, mi kb. 10 hónaposan kezdtük) főzd meg vízben, leveslében, tejben, ha már bírja a baba. Csinálhatod édesre vagy sósra, önmagában eléggé semleges az íze a zabnak, azonban nagyon tápláló.


A golyókat adhatod úgy, ahogy vannak, azonban én nem viszem túlzásba a mennyiséget most sem, pedig már 3 éves a lányom. Jók a kis golyók, de nálam ez a nasi kategóriában van, tehát csak módjával a mennyiséget. Az ételeket burgonyával, rizzsel, zab- vagy rozspehellyel, hajdinával "dúsítom", azaz ez a köret. Lányom szereti a tésztát is, néha készítek neki valamilyen galuskát a levesbe.


Sok sikert.

2010. máj. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2010. máj. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!