Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiús anyukáktól kérdeznék....

Kisfiús anyukáktól kérdeznék. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Valamelyik nap voltunk védőnőnél az 1 hónapos kisfiammal. Kicsit rosszallóan nézett rám mert állítása szerint ő mondta hogy fürdetésnél kicsit húzogatni kell a fütyiét. (Totál nem mondta de ez nem az első eset hogy azt hiszi hogy mondott valamit aztán mégse). Kicsit tanácstalan vagyok mert azt hallottam hogy egyébként meg nem lehet ezt csinálni mert megrepedhet a bőr. Nektek mi a tapasztalatotok?

2017. júl. 12. 10:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem megtiltotta a védőnő is és a doki is. Sőt, először egy helyettesítő védőnő jött hozzánk, még ő is azt mondta, hogy ne.

Elmagyarázták, hogy ha szép ívben tud pisilni, tehát nincs szűkülve neki, akkor nincsen gond. Ha nem tud, akkor orvosnak kell megmutatni aki sebészhez küldheti. Ez így logikus neked is, nem?

Ha valóban igaz, akkor idővel ahogy nő majd a gyerek, a teste, úgy a bőr is idomul és egy idő után már könnyen fog mozogni.

2017. júl. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt még hozzátenném, hogy ha pl nehezen mozog a fitymája és próbálnád húzni neki, fel is szakíthatod, ami akár el is fertőződhet.

Főleg az első időszakban fölösleges piszkálni.

2017. júl. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ezért se értem hogy a védőnőm miért mondta ezt. Magamtól nem jutott volna eszembe hiszen olvastam hogy nem szabad. De mondom nem ez az első fura tanácsa a védőnőnek....
2017. júl. 12. 10:15
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

A gyerekorvos mit mond?

Mi javaslatra húzogatjuk, nincs tőle semm baja, napo egyszer elég.

Én inkább nem húzogatni nem merném, de tényleg mindenhol mást mondanak.

2017. júl. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok. Kár, hogy nincs egy alátámasztott, minden oldalról megvédett, egyértelmű szabály, hogy most akkor lehet-e vagy sem.

Mi miatt lehet ez, hogy az orvosok között egyik ezt mondja, másik azt?

Oké, ez is olyan lehet, mint az olaj-vagy-a-zsír. De eléggé elbizonytalanítja az embert. Aztán az internethez fordul, ami meg megint nem jó megoldás.. :(

És mennyi mindennel vagyunk így..

2017. júl. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Hát ez nehéz kérdés. Most azt mondják az orvosok, hogy nem szabad. AZtán sok gyereknek meg fel kell vágni 2-3-4 évesen, mert letapadt a bőr.


Nálunk anyósom javasolta, hoyg születésétől húzogassam vissza neki, de csak picit, amennyit a bőr enged, soha nem erősen, vagy hogy fájjon. Szépen vissza is lehetett már teljesen húzni a bőrt neki már pár hónaposan. Most 4 éves, soha semmi gond nem volt vele, semmi fertőzést nem kapott soha.


Úgyhogy én is azt szoktam javasolni (tapasztalat alapján), hogy húzogatva "jobb". De ezért mindig le vagyok pontozva. Mert jelenleg az orvosok szerint nem szabad.


Amúgy a védőnőt meg le tudod szerelni könnyen.

Mindegy, hogy ő mit hogyan mondd, ha te máshogy szeretnéd. A te gyereked. A védőnő meg nem a parancsnokod. Ő max javasolhat, amit vagy megfogadsz vagy nem. Úgyhogy legközelebb mondd neki azt, hogy lehet hogy mondta, de te nem szeretnéd. Pont. Ennyi.

2017. júl. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugat Europaban elek, tilos hozzanyulni.
2017. júl. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik fiúnknál még a húzogatás volt a divat, a másiknál már a nem húzogatás (4 év van köztük, doki, védőnő ugyanaz). A szűkület és a letapadás egyébként két különböző dolog. Ha eleve szűk, akkor úgysem tudnád felhúzni, ahhoz mindenképp sebész kell (mivel most a nem húzogatás a divat, ezért ez is csak később, 2-4 éves kor körül derül ki, de ettől sem kell félni, sok kisfiúnál előfordul és általában helyi érzéstelenítés és pár nap kellemetlenség csak). Viszont ha a letapadást erőszakosan felhúzod babakorban, okozhatsz nagyon pici hámsérülést, ami begyulladhat és lehet kenegetni szteroiddal. (Nem kezelt esetben a varasodás pedig okozhat kisebb szűkületet.) Szerintem válaszd a középutat: óvatosan, mindig csak ameddig a bőr enged, mosd meg neki, hiszen mosni azért majd kell, különben attól gyullad be - és ha a doki régimódi, neki se engedd húzgálni. Sok gyereknél szobatisztaság kezdetére (2-3 év) oldódik csak meg, vagyis amikor lekerül a pelenka és egyre jobban megtalálja majd, magának megoldja :)
2017. júl. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%
Komolyan emiatt félek hogy fiam lesz, mert ez a fütyikérdés nem akar egységesülni és fogalmam se lesz róla hogy jót csinálok-e ha követem az orvos utasítását, hiszen más orvos meg mást mond. :/
2017. júl. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%
Off 9-esnek: Ha fiad lenne vigasztaljon, hogy őket viszont sokkal könnyebb kihámozni a nyakig kakiból vagy út közben megpisiltetni.
2017. júl. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!