Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A te babád válogatós? Megeszi...

A te babád válogatós? Megeszi a főztöd? Mikortól kell a reggeli és esti tápszert kiváltani?

Figyelt kérdés
Miket szeretnek a babák enni? Enyém 9 hós, és csak pár dolgot hajlandó megenni, amit én főzök, így sokszor adok neki Hippet. Próbálgatok újakat, de úgy veszem észre, jobban csúszik neki az üveges bébiétel.:( Miért van ez? Mikortól fogja azt enni, amit mi? (Még csak 2 foga van.) Az én főztömet csak gyümölccsel keverve eszi, magában nem. Pl. csirkehúsos krumpli, cukkini+pl. körte vagy barack vagy szilva. Mikortól kell a reggeli és esti tápszert is kiváltani?
2010. máj. 21. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:

az én babám is 9 hónapos, de szerencsére mindent megeszik amit főzök. persze nálunk is van, hogy nyűglődik, sír, nem megy könnyen, de én ilyenkor sosem adok helyette bébiételt, hanem a következő etetésnél megpróbálom ugyanazt, eddig még mindig sikerült vele megetetnem mindent. persze lehet, hogy a te babád tényleg nehezebb eset, nem tudom :) szerintem amúgy az nem baj, ha gyümölcsöt keversz a főzelékébe, az teljesen egészséges, minél többet eszik friss gyümit, annál jobb!

amúgy nekem az a trükk bevált, hogy a saját főztömet turmixoltam olyan pépes állagúra eleinte mint a bébiételek, és úgy sokkal jobban csúsztak. most már turmixolni sem kell, csak villával összetörni.

2010. máj. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is minden főzeléket dúsítok gyümölccsel,csak így hajlandó enni belőle.9 hós,ha nem eszi meg a főztömet, én rögtön megkínálom bébiétellel,az mindig beválik.De csak az 5-6 hósaknak valót eszi meg.A tápszerre nekem azt mondta a védőnő,hogy másfél éves koráig megmarad az esti adag biztosan.
2010. máj. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én is próbáltam már uzsonnára adni neki. Mikor milyen kedve van, attól függően eszi meg. Igen, megfigyeltem, hogy a teljesen pépeset részesíti még előnyben, és hiába turmixolom, ugyan olyan híg, pépes nem lesz, mint a bébiétel. Gyümölccsel megeszi és ennek örülök nagyon.:) Friss még nem nagyon volt ugye, csak üveges. (banánon és almán kívül) Imádja a barackot, szilvát, vilmoskörtét, banánt. Ti miket főztök a babátoknak? Én szoktam csirke husival pl. krumplit meg cukkinit vagy brokkolit (persze gyümivel). Vagy rizzsel ugyanezeket, vagy májat krumplival gyümivel. Vagy tésztát csirkével, gyümivel. Túrót nem szereti, a danon natúr joghurtot imádja persze azt is gyümivel.:) Én hiába csinálok neki paradicsomos burgonyát, meg nem enné, de az üvegeset imádja. Elkeserít kicsit, mert azért az én főztöm csak egészségesebb lenne.
2010. máj. 21. 22:32
 4/7 A kérdező kommentje:
Esetleg ízesítitek valamivel? Én max. oliva olajat teszek bele, meg párszor tettem bele zellerlevelet. Mást még nem mertem.
2010. máj. 21. 22:33
 5/7 anonim ***** válasza:
2.vagyok.Már csináltam neki a tökfőzelékhez lisztes rántást, 1-2 csepp olajjal,és pici liszttel.Nem is lehetett érezni az ízén, megette.Persze dúsítottam azt is gyümölccsel.Petrezselyemmel is ízesítettem, a tököt kaporral,ha almát,meggyet párolok a gyümölcsrizshez,azt pici fahéjjal.Ja meg már evett egy kis főtt hagymát,és fokhagymát is a főzelékeibe.
2010. máj. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi.:) Ma a húslevesből evett, krumplit, répát, husit, paszternákot nyomkodtam össze kis húslével. Megette jóízűen.:)
2010. máj. 22. 22:03
 7/7 anonim ***** válasza:
első vagyok. én só és cukormentesen főzök neki, viszont fűszereket használok (zöldfűszerek, hagyma, fokhagyma). mindenféle kombinációt szoktam csinálni neki, mondjuk nálunk nagy favorit a paradicsom. Amit még frissen tudsz neki adni, az avokádó babánnal, uzsira nagyon finom és krémes, az én babám azt is imádja :)
2010. máj. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!