Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom mitévő legyek....

Nem tudom mitévő legyek. Valakinek volt már ilyen a babájával?

Figyelt kérdés
5 hetes a babám és az elmúlt két napban annyira nyűgös hogy kb kézben hajlandó csak elhallgatni. De azt is csak úgy ha sétálgatok vele vagy ringatom. Amint leülök vagy abbahagyom a ringatást sírni kezd. Vagy ha nagy nehezen elalszik rajtam és berakom az ágyba kb 2 perc és már sír. Igaz szegényemnek szájpenésze van és most kezdtük el kezelni és arra gondoltam hogy lehet attól nyűgös. Védőnőnk szerint a szájpenész fáj is neki de mások azt mondták hogy ez hülyeség. Éhesnek biztos hogy nem éhes mert hiába kínálom nem kéri viszont ha alszik valamennyit utána eszik rögtön.

2017. júl. 14. 10:04
 1/9 anonim ***** válasza:

A teste nem olyan mint szokott lenni, a szájában idegen anyag van, ami nem oda való. Szerintem biztosan befolyásolja, ha nem is fájdalommal, de kellemetlenség érzéssel biztosan..

Most épp nincs front, úgyhogy azt is ki lehet zárni.

Voltak napok amikor ugyanígy volt a fiam is, olyankor bizony mindenhova vittem magammal.. Van hordozó eszközöd? Kösd fel magadra ha tudod. Vagy ezen a napon ne nagyon csinálj mást, csak olvass, sorozatozz és fektesd magadra a picit, hogy megnyugodjon.

Nem volt nálunk eddig szájpenész probléma, így arra nem nagyon tudok javasolni megoldást vagy enyhítést :( Oké, hogy ennyi idős korban nem nagyon kell pluszban itatni (bár elég meleg van), de mit csinál akkor ha egy kis vizet kínálsz neki? Nálunk az nyugtató is szokott lenni.

2017. júl. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

A kisbabak bizony ilyenek. Az eszik - alszik alombaba 10 %. A tobbi pont olyan, mint a tied. En kb fel evig le sem tudtam tenni. Ezert vagy gyesen, ez bizony egesz napos munka.

Ha birja a hatad , probald ki a hordozokendot. Vagy pihenoszek.

2017. júl. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó , hogy folyamatosan altatni akarom de szerintem 1 hónapos babánál nem normális hogy fent van egész nap... idáig azért aludt 1-2-3 órákat napközben is.
2017. júl. 14. 11:04
 4/9 anonim ***** válasza:
20%

De, teljesen normalis.

Ha 10-20 perceket alszik csak egyben, vagy 4 orat, ugyanugy normalis.

Ha ugy alszik, hogy tartogatod, akkor ugy. Ezert vagy gyeden! Vagy azt hitted, hogy a gyerek alszik, te meg kotogetsz honapokig ? Hat nagyon nem...

2017. júl. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon sokat volt fenn a babám, hiába volt pici. Dédelgesd, szeresd most ez kell neki. Nekem kb 3 hónapos koráig ágyba sem aludt, csak a hasamon, éjjel és nappal. Ott érezte biztonságba magát. Ahogy nőtt leszokott róla, szeret az ágyában aludni. Most 9 hónapos. Szeretne a közeledben lenni, hagy legyen!
2017. júl. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 babyboom567 ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én kisfiam sem aludt picinek nappal,fent volt nézegetett,néha megpihent cicin és annyi.Most 7 hónapos,reggel 5-6 körül kel,1,5-2 órát fent van utánna alszik 20-40 percet,aztán megint fent 1,5-2,megint 20-40 perc alvás,ez így megy délutánig 18 óra körül fürdés ,19-kor már általában alszik.

De különben lehet a hasa fáj,enyémnek 5 hósan kezdett fájni(nem nagyon).

A babák ilyenek, meg ami egyik nap működik/beválik az már másnap nem biztos.

Kitartás

2017. júl. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat!


Azok akik meg azt hiszik hogy azért tettem fel a kérdést mert a seggemen akarok ülni hát nagyon nem. Inkább aggódtam hogy valami baja lehet de ti aztán rögtön ítélkeztek... Gratulálok nektek... :D


Nem is értem hogy lehet rögtön így hozzáállni az emberhez.


Első babám honnan a francból tudnám hogy normális e az ha keveset alszik ha pár napja aludt délutánonként pár órát.

2017. júl. 14. 12:27
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha elalszik rajtad, akkor hagyd pihenni, ne tedd le! Pihenj vele te is! Most éppen erre van szüksége.

Az első időszakban ezért nem egyszerű. Később majd más probléma lesz. :)

Első gyerek? Akkor még használd ki, hogy csak hozzá kell igazodnotok.

Egy biztos: nem azért nyafizik, hogy téged szivasson. :)

2017. júl. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem első perctől alig aludtak a lányaim. Hasfájós babák ilyenek! Gondolhatod.. A szájpenész bánthatja vagy a hasa. Bár ha ölben megnyugszik,elalszik akkor nem valószínű hogy a hasa.
2017. júl. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!