Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

3 és fél hónapos a kisfiam.

Ma már aludt egyszer 3 órát, illetve egyszer 2 és felet. Ennyit egész nap nem szokott...

Reggel voltunk a gyerekorvosnál, mert picit csipás illetve taknyos, de a közérzetével nem volt baj. Kapott tobrex nevű szemcseppet. Napi 5*1 csepp. Ebből ma már 2 megvan.

Ébredés után nem akarta kinyitni a szemét (összeragadva nem volt), üvöltött egy órán keresztúl megállás nélkül (közben azért a szemét kinyitotta, különbrn szerintem rohantam volna a kórházba). Arra gondoltam, hogy lehet a szemcsepptől valami baja?? De semmi nem látszik rajta, nem vörös, nem duzzadt, nem dörzsöli.

A másik amire tippeltem a fogzás. De ebben sem vagyok biztos. Már kb 2 hete rágja a kezét, folyik a nyála. De az ínye nem piros, nem duzzadt.

Szóval tanácstalan vagyok. Lehet, hogy szimplán csak egy nyűgösebb napunk van ? És csak azért aggódom túl, mert még nem volt ilyen ?


2017. júl. 14. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha tobrexet kapott,akkor kötőhártyagyulladása van. Azért ordít szerintem,mert ég a szeme. Nekem legalábbis felnőttként is marha kellemetlen egy kötőhártyagyulladás. Egyébként hol szedte össze iyen picin?
2017. júl. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Csak az az érdekes, hogy akkor előtte nem fájt neki ?! Mert tegnap még reggel sem volt nyűgös mielőtt mentünk volna a doktornénihez.

Azt végképp passzolom, hogy hol szedte össze, mivel itthon vagyunk, azon kívül sétálni járunk + boltba..

2017. júl. 14. 17:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Múltkor az én babám is kapott tobrex-et. Gyerekorvos nem nagyon tudta megmondani, hogy mi a baja, csak kicsit piros volt a szeme, ezt írta fel, azt mondta, hogy ez ártani nem árt. Elkezdtük használni és még rosszabb lett, tiszta vörös lett a szeme és dörzsölte. Nem cseppentettem többet és el is múlt másnapra minden tünet.
2017. júl. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi a bölcsiben szedtük mindig össze. Azért írok többes számot,mert én is mindig elkaptam. Az elején nem is veszed észre. Volt oyan,hogy a gondozónő(4gyereke van)szólt,hogy vigyem orvoshoz,mert kezdődő kötőhártyagyulladása van,és igaza lett. A doki megerősítette. Szóval tegnap még nem volt baj,ma picit csipás,holnap meg összergad a szeme. Ha csepegtetsz,akkor is előfordulhat,de rövdebb ideig.

Lehet a huzattól is egyébként. Voltatok huzatban?

2017. júl. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nekem meg csak szimplán nem mondta az orvos, hogy mi a baj, csak a kezembe nyomta a receptet

Huzatba kimondottan nem, a lakásba sincs

Max a szél fújta meg kicsit :/

2017. júl. 14. 18:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Barmitol barhol kaphat kotohartya gyulladast gyerek es felnott is. Eleg koszos kezzel megdorzsolni a szemet. En felnottkent sok tubus tobrexet elhasznaltam. Kisse csip mikor becsoppenti az ember, kicsit szemszarazsagot okoz. De amugy nagyon hatasos, a legjobb gyogyszer kotohartya gyulladasra. Artani biztos nem art.
2017. júl. 15. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Rendszeres Tobrex,Vigonex fogyasztok vagyunk az 1 evesemmel...


Ha nathas,azonnal kotohartyas is..


Mivel a tied nem kapott meg lehet visszamennek a dokihoz,nem e erzekeny ra

2017. júl. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet és a válszokat.

Megoldódott azóta a probléma. Már estére nem volt semmi gond. Szóval igazából nem tudom, hogy mi lehetett a baj, de a szeme is teljese rendben van szerencsére :)

2017. júl. 16. 20:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!