Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan segítsek a hasfájós...

Hogyan segítsek a hasfájós kislányomnak?

Figyelt kérdés
3 hetes elmúlt és borzasztóan hasfájós.Ha megpukiztatnám megkönnyebbülne?Tegnap éjjel nagyon nyöszörgött,és hallottam,hogy jöttek a pukik is.De ma nem tudott pukizni és büfizni.Kakilni kakil rendesen,de a pukik és büfik nem akarnak kijönni.A pocakja tele van bélgázzal.Nagyon szenved szegény.

2017. júl. 15. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Anyatejes vagy tápszeres?

Sok baba hasfájós, sok oka lehet, éretlen emésztőrendszer, levegőnyelés, laktáz enzim hiánya, tejfehérje allergia, túl sűrű vagy túl nagy mennyiségű evés, szoptatott babánál ugye az anya étrendje is. Az idő majdnem mindnél segít, addig sok tornáztatás, hogy jöjjenek a gázok, alapos büfiztetés, espumisant próbálnék elsősorban vagy infacolt, büfi is és puki is talán könnyebben jön vele. A többi attól függ mit eszik és mit próbáltatok eddig. A széklete milyen?

2017. júl. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szopizik,de azért figyelek a táplálkozásra.Mondjuk tegnap nem fájt a hasa,de ez egy különleges alkalom volt.(Gondolom azért,mert sokat pukizott.)De 2 hetes korától hasfájós és teljesen mindegy,hogy mit eszem,sajnos ez van.:(
2017. júl. 15. 21:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi napi rendszeresseggel hasznaltuk a baby wind szelcsovet. Estenkent leeresztettuk a kisasszonyt, utana mar nyugodtan aludt mint a bunda, addig meg kinlodott.

Nyugodtad hasznaljatok!

2017. júl. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
En Infacolt adtam neki es bio gaiat.Utobbi napi 5 csepp kell belole kb masfel het kellett es latvvanyos javulas volt. Infacolt adtam neki minden etkezes elott kb addig ameg nem hasznalt a bio gaia.Aztan mar csak alkalmankent legtobbszor esti etkezesekkor.
2017. júl. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nekünk is az Infacol jött be, plusz a babamasszázs. Érdemes rákeresni a YouTube-on, rengeteg videó van fent. Mi fürdetés után szoktuk a kicsit megmasszírozni.
2017. aug. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

HA tápszeres, ne rázd az üveget, hanem kanállal keverd.

Puffaszto ételeket kerüld HA hozzátáplált vagy szoptatos

2017. aug. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A fiam is hasfájós volt. Interneten olvastam, hogy a tejtermékektől lehet még. Én elhagytam a tejtermékeket: tejet, tejfölt, joghurtot. (a sajtot azt megehetem) Azóta egyáltalán nem fáj a hasa :)


"Születésük után az újszülöttek szervezete nincs még felkészülve az anyatejes táplálásra, olyan értelemben, hogy hiányzik a megfelelő bélflóra illetve nincsenek meg a megfelelő enzimek, amelyek segítik a tej, a tejcukor (és egyéb szénhidrátok) lebomlását, így a laktóz egy része, az elégtelen emésztés következtében, a vastagbélbe kerül, ott

bomlik le és az ezáltal keletkezett gáz okoz problémát"

2017. aug. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!