Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szeretsz a legjobban a...

Mit szeretsz a legjobban a babádban, kisgyerekedben?

Figyelt kérdés
(Külső tulajdonság, viselkedés, szokás, egyéb dolog)
2017. júl. 18. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Azt, hogy létezik.

Ha más lenne a külseje, vagy a személyisége, a szokásai, akkor is szeretném

2017. júl. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

Külsőre a legszebb a szeme, ezért még idegenek is állítják meg nap mint nap, tényleg ragyogó kék, hozzá kis pufis arc szöszis haj, gyönyörű, tényleg :)

Belsőre hogy annyira olyan mint én , nem az a pörgös nem lehet lelőni gyerek, szeret nyugisan játszani, nézni hogy játszanak a többiek, imád mosolyogni,nevetni (bár idegenekre soha) csak velünk egy kis kópé, és nagyon jószívű bármit eszik, mindig ad nekünk is kutyusoknak is, városba galambokat is eteti..

De a legnagyobb szerelem még is akkor kezdődött köztünk mikor először kimutatta hogy szeret, az első mosolya, aztán mikor először hozzám bújt úgy igazán, első puszik, én még a szepa korszakot is szeretem mert legbelül azért melengeti a szívem hogy én vagyok neki a világ közepe :) Ha majd először mondja hogy szeretlek nem tudom mi lesz velem, tuti elbőgöm magam :D

14 hónapos fiú

2017. júl. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Az illatát, meg hogy olyan puha. Imádom szagolgatni, meg puszilgatni, már amikor hagyja. Lassan 2 éves lesz, fiú.
2017. júl. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%
Azt, hogy az enyém.
2017. júl. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az önfeledt boldogságát.


Emlékszem, mikor néha rohanva, pánikban vagy akár férjemmel valo veszekedés után babakocsiztunk és olyan örömmel, békésen, kíváncsian nézelődött, nyujtozva, magát "széttdobva"aludt. Borzaszto öröm ilyet látni miközben én azt érzem épp háborus övezetben és vulkánkitörések között sasszézok. Csillogo szemek, tényleg fényvisszaverő volt, mint egy ékszer, és az az életszeretet, ami róla árad, leírhatatlan.


Ma is elnézem ha pl sír mert nem engedtem valamit, vagy nem ugy alakult valami, kimegyek lehiggadni és közben ő megint átkerül ebbe a pozitív boldogságba, tologatja az autókat, vagy kuncog, vicceset csinál.

Számomra felfoghatatlan ez az életigenlés benne.

De pl az is ahogy magára vigyáz, pl babakent soha nem hagyta magát nyakig vállig takarni, karjával lejjebb tolta az ágyneműt hogy biztonságos legyen a légzés. Hihetetetlen hogy egy baba ösztönösen erre is figyel.vagy ösztönösen kapaszkodik hintán. Az élet védelme.


Csodálom, ahogy esőben énekelve megy az esernyővel, és kedvesebb velem mint forditva. Pl én minden falatnál könyörgök, ha etetem, vagy volt, ha nem akarta is kimegyek a szobábol, fordítva viszont amikor pl olyan szivesen etet keksszel és nem kértem, csalodottan ugyan, de ő nem erőltette, vagy direkt eljátszottam neki a hisztit amikor kiment a szobábol, ahogy ő szokta, de ő mosollyal visszajött megölelni és nem ment inkább ki.


Pláne gyönyörűszép ráadásul, nyitott, barátkozos és csupa figyelmesség, szeretet, optimizmus, életigenlés.


Tényleg egy csiszolatlan gyémánt egy gyermek :)


És az a határtalan bizalma felém. Nem fél egy szuritól sem, mert anya azt mondta jot akar az orvos. Megpróbálja a lehetetlent is, ha anya azt mondja, menni fog. Leküzdi már a saját akaratát is, ha anya azt mondta, nem szabad.

Olyanokra képesek ezzel a feltétlen bizalommal es anyába vetett hittel, amire felnőttek már nem.

Hogy is van az az idézet?


Vmit leküzdeni a legnagyobb küzdelem, magunkat legyőzni, a legnagyobb győzelem

2017. júl. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépeket írtatok!
2017. júl. 18. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!