Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tünetei vannak a...

Milyen tünetei vannak a kutacs sérülésnek/megnyomódásnak?

Figyelt kérdés

Kisfiam 13 hónapos hatalmas kutacsa van még (2,5x3 cm), mindig is nagy volt neki, több koponya ultrahangon vagyunk túl, minden rendben vele, azt mondják a genetika miatt ilyen.Na a lényeg a lényeg éppen telefonáltam a gyerkőctől kb fél méterre, amikor már szinte a fején állt, lábba az egekbe.Rögtön oda ugrottam, felkaptam, nem sírt.Most azon parázok mi van ha megnyomta/ütötte a kutacsát ezáltal az agyát...Ez kb 10-15 perce történt azóta szépen evett.Lehet valami baja?Mindig is ettől féltem, hogy beindul , fejre esik vagy ilyesmi és megsérül.Rengeteget olvastam már a kutacsról, hogy nem annyira sérülékeny meg olyan mint egy vitorlavászon, de mégis nagyon ideges vagyok.Már azon is gondolkodom, hogy veszek egy kutacsvédőt neki.


Mit gondoltok?



2017. júl. 19. 10:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen már semmi baja nem lesz,ha evett akkor nincs gond.
2017. júl. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyon erős a kutacs. Csak akkor lehet vele gond, ha valamilyen hegyes, szúrós dologba ütődik, vagy belefejel pl egy legóba. A tompa dolgoktól megvédi. De egyébként meg annak is lehet fejsérülése, akinek már benőtt. Neked kell mérlegelni hogy hová esett, milyen magasról, milyen sebességgel.
2017. júl. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Olyan gyorsan történt az egész játék is volt körülötte (kemény) De ha baj van akkor mi a jele?Kidudorodik a kutacs, sírós, hány???Mire kell figyelni.Ma egyébként semmi különös nem volt vele, szépen evett, aludt, jókedvű volt.Kutacsán sem vettem észre semmi változást, eltérést.
2017. júl. 19. 21:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem azokra kell figyelni, mint minden fejütés után: hányás, zavartság, pupillák mozgása, bizonytalan járás vagy mozgás, sok vagy kevés alvás, bármilyen gyanús változás, ami eddig nem volt. Legalább is én ezeket szoktam. Illetve ha már nem használjátok a légzésfigyelőt, akkor is érdemes néhány napra visszakapcsolni.
2017. júl. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!