Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hatalmas kutacs, baj lehet?

Hatalmas kutacs, baj lehet?

Figyelt kérdés

Babám 9 hónapos (korrigáltan 7,5 honapos) és óriási a kutacsa 7x6 cm. Már tavaly decemberben is nagy volt 6×6 cm, akkor volt koponya ultrahangon ott mindent rendben találtak, 4 csepp vigantolt és 1.5 ml kálciumot kap azóta de ma az immunulógián végzett vizsgálatok alapján megint nőtt.Pénteken ismét koponya uh-ra megyünk.Mivel korababáról van szó havonta több doki is látja/látta (hematológus, neurológus, gyerekorvos) de eddig senki nem mondta pedig ugye mindenki megnézi, hogy gond lenne a kutacsával, sőt egyszer a hematológián rá is kérdeztem, annyit mondtak, hogy valóban nagyobb az átlagnál de nincs vele gond.De gondolom csak nem lehet minden ok ha ez a doktornő mindig megjegyzi hogy hatalmas, és uh-ra küld...vagy csak alaposabb, óvatosabb?


Valakinek volt hasonló tapasztalata?Eléggé meg vagyok ijedve.😢


A válaszokat előre is köszönöm!



2017. márc. 29. 15:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem ekkora kutaccsal, de ismertem babát. Nagyon sokára nőtt be neki, az orvosok ott is több vigantolt irtak elő. Meg napon legyen, pl. játszótéren sokat.

Nekem pont az ellenkezője volt, nagyon kicsi kutacs, ami végül teljesen normálisan fejlődött. Azért írom csak le, mert nekem mérni kellett minden hónapban a fejkörforgatát. Esetleg te is mérd, hogy jól, átlagosan fejlődik-e a feje.

2017. márc. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!