Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Talán a hasa fáj? Vagy miért...

Talán a hasa fáj? Vagy miért alszik el néha ilyen nehezen?

Figyelt kérdés
5 hetes a kislányom, anyatejes. Különösebb gondom nem szokott lenni vele, kivéve néhány esti altatást... Napközben azért 1-1 szopi után könnyebben elalszik. Kora este már picit próbálom ébren tartani, séta, hasalás, fürdés, hátha jót alszik majd éjszaka. Pont ilyenkor van, hogy 3 órán keresztül is altatom... És nem tudom miért! Szopizik, jót szundít is a végén. Lerakom, azonnal fent van. Folytatjuk a szopit, amikor már alszik rajta, újra lerakom, szépen, lssan, csendben. Ahogy leér a kiságyba, megint fent van, nyöszörög/nyögdécsel, ha nem veszem fel újra, sír. Van, hogy ez megy hosszú órákig. Elsősorban hasfájásra gondolnék, de annak nem lennének tipikus jelei? Lábai kinyújtva, nem huzigálja őket... Pocakja viszonylag nagy, de hát addigra már be is kajál, így nem tudom eldönteni. :( Büfi megvan mindig, sokat pukizik is. Esetleg kakilnia kell és olyankor erőlködne, mikor lerakom? Csak anyatejes, kaki 4-5 naponta van csak, de úgy tudom, ez nem feltétlen baj.
2017. júl. 27. 10:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne tartsd ébren és meglátod mi történik. Pici még, ha túlfárad épp ellenkező hatást érsz el, nem alszik el könnyen és jól sem. Az enyém konkrétan torkaszakadtából ordított, ha álmos volt és nem bírtam megnyugtatni.
2017. júl. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehet kipróbálom, már én is gondoltam erre. Sőt, mintha olyankor tényleg még nehezebben menne az altatás, ha előtte kicsit "szórakoztatom". De nem baj, ha szinte átalussza a napot? Mondjuk ezek után túl sok veszítenivalóm úgysincs. :D Hajnal 1 előtt nem igazán alszik el. Tegnap este 9 után kezdtük a szopizást, majdnem hajnal 1 volt megint, mire elaludt. A legvégén már vissza se raktam cicire (már fájtak a melleim is), a kiságyban próbáltam nyugtatni. Aztán szépen lecsukódtak a szemei egy idő után... :/
2017. júl. 27. 11:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem baj! Nekem a kicsi pár nap múlva lesz 1 hónapos szerencsére eszik-alszik, nem fáj a hasa és az éjszakai alvással sincs gond, sőt, még ritkábban eszik mint nappal. A nagy problémásabb volt alvás téren ennyi idősen, 2 hónaposan felkelt 10x-15x is a cumiért ezért én is megpróbáltam este ébren tartani, pár nap múlva feltűnt, hogy a helyzet sokkal rosszabb lett. Majd 3 hónaposan magától rendeződött ahogy elmúlt a hasfájás, igaz addig se volt brutál hasfájós tornáztatás legtöbbször elég volt de pukik csak megzavarhatták éjjel. Egyébként ő erőlködött és húzgálta a lábait kakilástól teljesen függetlenül, elég egyértelmű volt.
2017. júl. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze, túlpörgeted, ne tartsd ébren, ha igényli, fürdesd előbb, hogy minél hamarabb aludhasson! Ilyet még nem is hallottam, hogy egy 5 hetes babát ébren kell tartani. Ők akkor alszanak, amikor szükségük van rá.
2017. júl. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!