Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Öt hónapos kisfiamnak mit...

Öt hónapos kisfiamnak mit adhatok már enni a gyümölcsökön kívül? 9400 gramm, a tápszer és a gyümölcsök szerintem már kevesek neki. Pl. Rizst leturmixolva szabad már adni, babakekszet, stb?

Figyelt kérdés
2008. okt. 18. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Adhatsz rizst nyugodtan illetve olyan babakekszet ami 4 hós kortól való (igaz ilyet én még csak a Brendonban láttam). Ezenkívül adhatsz már neki tejpépet és a zöldségeket: krumpli, sárgarépa, sütőtök, cékla, saláta, paradicsom.
2008. okt. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezeket mind adhatod elvileg amit az első válaszoló írt,de én a helyedben kicsit kalóriaszegényebben etetném.A nem kívánatos zsírpárnák már ilyen kicsi korban sem jók.Persze nagyon édesek a kis hurkácskák,de vigyázz,mert nem egészségesek.Nagy súllyal született a babád?Én a fiammal voltam így,hogy nagyon hízott,ő átlag paraméterekkel született,de odafigyeltem nagyon a táplálkozására,és nem lett kövér gyerek szerencsére.Vigyázz,ha úgy látod hajlamos a hízásra,mert csak a szülők örömködnek ,hogy a picibabájuk mennyire szép nagy baba,de a gyereknek ez ha így marad nem lesz a későbbiekben nagy öröm.Gondolj csak bele,mi is minél karcsúbbak szeretnénk lenni,legalábbis a nagytöbbség.


Minden jót,jó egészséget.

2008. okt. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!A kisfiam nem kövér, hanem hatalmas (az apukája is az, és az én apukám is,mégsem túlsúlyosak),olyan, mintha egy éves lenne.Nem tudom, hogyan lehet öt hónapos gyereket energiaszegényebben táplálni,mit kéne tőle elvonni.Cukrot semmibe nem kap,a gyümölcs és a tápszer még kell neki, és vizet iszik szomjoltónak.
2008. okt. 19. 07:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!