Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehetne tenni a kisfiammal...

Mit lehetne tenni a kisfiammal? Hogyan tanítsam meg neki, hogy egy kicsit ellegyen egyedül is?

Figyelt kérdés
6 hónapos és borzasztóan anyás.Nem játszik el egyedül max egy fél órát,de akkor is azt igényli,hogy mellette üljek.Nem kell vele játszani,csak üljek a látóterében.Ha reggel felébred,elvan egyedül,amint észreveszi,hogy felkeltem,kezdődik a nyávogás.Ha 20 centinél messzebb megyek és kikerülök a látóteréből,rögtön hiszti következik.1 szobás panelban élünk.Ha kimegyek a konyhába,hiába beszélek neki,énekelek neki,csak üvölt.Ha nyávog,nem szoktam felvenni,csak mellé ülök és megsimizem.
2010. máj. 23. 09:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt.Probáld meg, hogy amikor kimész a szobából akkor egyfolytában beszélsz hozzá, vagy a kukucs-kukucsoztok.Tegyél be valamilyen zenét amit szeret.Adj neki valami új játékot (fakanál- müanyag edény- léggömb-üres flakonok amivel esetleg elvan)Egyre ritkábban szoltam hozzá..Vagy eggyszerüen vidd magaddal a konyhába a babyhordoban.Én igy csináltam és bejött..
2010. máj. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
43%

Hát én is nagyon kiváncsi lennék,mi erre a jó praktika.Én ugyanilyen cipőben járok.3 napig sírtam,úgy éreztem már nem bírom.Állandóan rajtam lóg. Most amíg dolgom van beleteszem egyik játékába,abba tud forogni,de csak ordít benn. Megpróbálok nem venni róla tudomást,persze a sírásról csak,azért beszélek hozzá,meg ilyenek. 2 napja csinálom,eddig nem sok sikerrel,talán megtanulja,hogy azért mert letettem nem megyek el. Még 1-2 nap próbálom,meglátom mi lesz. Amugy 9 és fél hónapos.

Néha úgy érzem,hogy feladom. Akinek nem ilyen a kisbabája,az nem is tudja elképzelni milyen.

Mi lesz ha feladja valaki?

2010. máj. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!próbáltam a hordozóban,kimászik belőle és ordít benne.beszéltem hozzá,de az ordítástól nem hallja.kivittem etetőszékben,adtam neki fakanalat,elvolt vele 5 percig,majd ki akart mászni a székből.nincs ötletem.kihoztam már a játszószőnyeget is,az sem volt jó.
2010. máj. 23. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!