Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hat hónapos kisfiammal egy...

Hat hónapos kisfiammal egy szobában alszom mióta megszületett. Még mindig szoptatom éjjel. Mikor lehet egyedül hagyni?

Figyelt kérdés
Apa a másik szobában alszik és elég távol van egymástól a két szoba. Nem szívesen hagyom magára, félek hogy nem hallom meg ha éhes vagy bármi történik vele. De azt hiszem itt lenne az ideje, hogy egyedül legyen a szobájában.
2011. febr. 8. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
hm. nem akarlak elkeseríteni, de ha eddig nemaludta át az éjjelt, akkor mostanában nem nagyon fogja, most jön a fogzás, a mozgásfejlődés, meg a szeparáció....ezek nagyon sok baba alvását megzavarják. az enyém kb. 16 hósank ezdett jobban aludni, de csak 21 hósan aludta át az éjjelt. addigra jött ki az összes foga. őt nagyon zavarta ez a fenti 3 dolog, amit írtam. szóval mi 21 hós korától vagyunk külön, én máshogy nembírtam volna a gyakori keléseket.
2011. febr. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fel fogsz kelni rá, ha sír, ne aggódj. Viszont mindkettőtöknek jót tesz, ha messzebb vagy, mert 1. nem kelsz fel minden rezdülésére, és jobban kialszod magad. Sokszor van, hogy csak egyet felsírnak és visszaalszanak maguk, vagyis visszaaludnának, de gondos anyuka azonnal kikapja az ágyból, mert aggódik. Így ha egyet sír, te meg felkelsz rá, bőven van ideje visszaaludni amíg átsétálsz, és lehet fel se kell venned. Szép lassan megtanul egymaga is aludni, te meg nyugodtabban fogod lereagálni a dolgokat. Legközelebb már kicsi hallgatózol, mielőtt kimásznál az ágyból....


Másrészt a házastársi kapcsolatnak sem tesz jót, ha a férj a gyerek miatt másik szobába szorul. Akármennyire is fárasztó apukának, az éjjeli sírás, stb. sztem nem normális, hogy másik szobába költözzön a feleségétől. Néha be lehet iktatni egy-egy pótalvást a másik helyiségben, hogy kipihenje az előző éjszakákat, de fél éve... Nem engedném.


Szóval gyereket nyugodtan tedd külön, ha nagyon aggódsz vegyél egy használt bébiőrt ami a hangot átviszi a füled mellé, és élvezd a férjed szuszogását kicsit.

2011. febr. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is itt az ideje, hogy egyedül maradjon. Fontos most megtanítanod, hogy egyedül is jó lenni, később nehezebb lesz. Ne aggódj, meghallod. A fiam első naptól külön szobában aludt, két zárt ajtó választ el tőle és a mai napig (17 hós) felébredek mindenre, ha akarom, ha nem. Igaz, nem megyek át, sokszor sír fel éjjel egy pillanatra, vagy mocorog és ha bemennék, tuti felkelne, így meg alszik szépen reggelig. Költözz vissza a helyedre, pár nap alatt a fiad is megszokja majd, sokkal jobb lesz mindenkinek. Pláne apának! ;)
2011. febr. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

3 szobás 95 négyzetméteres lakásunk van, de én akkor is használom a bébiőrt!Pedig a mellettünk lévő szobában alszik!És az angelcare bébiőr már recsegéssel jelzi ha mocorog :)E nélkül én sem tudom elképzelni!


A lányom 3-6 hós koráig átaludta az éjszakát!11 hetesen tettük át a saját szobájába, mert apa is beteg lett, nagyon köhögött, kiköltözött a nappaliba :) Majd én is, így én is költöztem :)Ő meg maradt a hálóban egyedül! :)És sokkal sokkal jobban aludt mint mikor egy szobában voltunk!Így 12 hetesen átköltöztettük, és szint onnantól átaludta az éjszakákat!Pedig a légzésfiygelő/bébiőr a fülem mellett van szinte, sőt kb 95%ban 5 perccel hamarabb kelek mint a lányom :)


Viszont 6 hósan nálunk is durva időszak kezdődött! :( Bár nekünk a fogzásra a borostyán lánc nagyon nagyon bevált, de a nagymozgások kora (mikor éjjel is álmában is mászik :), meg felül...) és a szeparációs...Szóval én aki nem volt hozzászokva hogy a lánya kel éjjel, eléggé megszenvedtem a 10-14 ébredést! De az ágya maradt a saját szobájában, és mikor ilyen sokszor ébredt, akkor velem aludt a franciaágyon :) És nem szokott oda!Csak tudja ha szüksége van rám, akkor anya nem csa cicit ad, hanem hozzám is bújik :)


13 hósan kezdett javuln a helyzet!Most 14 hós és még kb 1 héten 3*-4* kér cicit éjjel!De megint jön egy rágó fog, meg egy szemfog! :( Ezt ennek köszönhetjük!14 hós!

Szóval szerintem próbáld ki!Menj át Apáhozvégre!Úgyis észre veszed, hogyha hiányol,mert akkor többször fog kelni, ha pedig esetleg nyugisabb éjjel, akkor lehet csak a Te mozgásodra ébredt éjjel, és zért kért cicit!

Próbálkozz, és ne félj, tuti felébredsz :)A legapróbb neszre is! :)Még érzésből is :)Viszont ha neked nagyon hiányzik, akkor is menj aludj vele!Ez is eg elválás! :)


A lányom 6 hóig csak anyatejes volt, most 14 hósan reggel, déli És van hogy éjjel is!

2011. febr. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
első vagyok. nálunk a férjem közölte, ő nem akar gyereksírást hallani, mert "ő dolgozik és ki kell magtá aludnia". ja, mert nekem nem. egyébiránt házaséletet tudtunk így is élni. amúgy az enyém nem csak felsírt, hanem felébredt rendesen. az hogy felsírt és aludt tovább, az jóval később jött el. persze nem mondom hogy ne próbáld ki ,amit a 2. javasol, hátha nektek bejön.
2011. febr. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Nálunk csak addig van az ágyamban amíg szopik. Az első perctől a saját ágyában aludt. Nagyon jó kisbaba, de az én férjem is a munkája miatt van külön. Igaz ez az én döntésem, mivel ő buszsofőr és nem akartam, hogy balesetezzen. Nagyon nehéz lesz, de megpróbáljuk.
2011. febr. 8. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!