Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek emberséges az,...

Szerintetek emberséges az, amit Charlie Gardal tettek?

Figyelt kérdés

#Charlie #Gard
2017. júl. 30. 21:28
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
14-es. Te miért akarod ráerőltetni másra a hitetlenségedet? Ha azt mondod, én azt csinálom, akkor te is. A másik baj az, hogy öregemberként képzeled el Istent. Azt kell mondjam, semmit nem értesz ezzel kapcsolatban. Isten nem más, mint a minket körülvevő energia. Ott van mindenben és mindenkiben. De mindegy, nem leszünk soha egy állásponton.
2017. júl. 31. 12:22
 22/29 anonim ***** válasza:
Mondtam egy szóval is hogy nem hiszek egy világot befolyásoló erőben ami nagyobb nálunk? Csak attól még a saját életünkért, saját döntéseinkért mi felelünk. De én ezt a dolgot sorsnak hívnám, amit bármikor lehet befolyásolni, nem istennek.
2017. júl. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
57%
Elmesélek neked valamit, mondjuk nem mintha lenne hozzá közöd, de tavalyig én is hittem egy erőben, ami segít ha kérjük és amihez fordulhatunk. Ha igaz amit mondasz, akkor ez a te istened még születése előtt megölte a nagyon várt, egészséges gyerekemet. Innentől kezdve nem akarom, hogy bármi közöm is legyen a valláshoz. Ha van is ilyen isten, rohadtul szívtelen. És ne mondd, hogy ez egy tanítás volt meg ilyen blabla mert megtéplek. Meghalt a gyerekem, esélyt sem kapott az életre. És ezek után higgyek ebben a förtelemben?
2017. júl. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Ajánlom figyelmedbe Csókay Andrást. Idegsebész, akinek meghalt a legkisebb gyermeke, mégis tud hinni, ráadásul nem akármilyen előadásokat tud tartani a hitről is.
2017. júl. 31. 15:09
 25/29 anonim ***** válasza:
50%
Itt senki nem erőlteti rád a hitetlenséget, egy dolog hogy ki miben hisz de szar a logikád. Akkor is ha nem érted.
2017. júl. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit fel van fújva ez az ügy... Nem egyedi eset sajnos, hogy ilyen van, hogy gyógyíthatatlan beteg gyermeket el kell engedni. Néhány hete egy nem túl közeli ismerősömnek is meghalt a kislánya: rákos volt. Sokat küzdöttek érte, de nem lehetett meggyógyítani. Mégsincs benne a médiában.

Egyébként én is hívő vagyok, és sem a passzív eutanázia, sem a gépekről való lekapcsolás nem bűn.

2017. júl. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
25-ös. Igazat adok neked, legyen igazad, legyen meg a te akaratod. Rossz a logikám, nem is értem, legyen így, elfogadom, a hiten nem fogok vitatkozni senkivel. :) Legyen békesség Istentől, a mi Atyánktól!
2017. júl. 31. 16:27
 28/29 Norman Bates ***** válasza:

Egy nagyon ritka betegsege volt, amite NINCS kezeles!

Egy uj gyogymodot akartak volna rajta TESZTELNI, a birosag kimondta, hogy ezzel nem tudnak az eletminoseget javitani, az agya mar reg visszafordithatatlanul karosodott.

Vegul a szulok is belattak es visszavontak az ugyet. Az utolso targyalas arrol szolt, hogy HAZA vihessek meghalni, mi nem lett engedelyezve, ehelyett a hospice ban kellett meghalnia.

En itt elek Angliaban, az osszes hircsatornabol ez folyt eleg regota, nincs min veszekedni.

Az egesz gilagon van kb 16 regisztralt eset errol a betegsegrol, szomoru, de ez van. A hirosag is megmondta, hogy az a kezeles csak a szenvedeset es fajdalmat hosszqbbitana meg egy rovid idovel. (A kezeles reszleteirol a dokumentumokat szakertok velemenyeztek.)

2017. aug. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Norman Bates ***** válasza:
49%

"Doctors discovered he had a rare inherited disease - infantile onset encephalomyopathy mitochondrial DNA depletion syndrome (MDDS)." - a betegseg neve, ra tudsz keresni.

Izomgyengeseget es agykarosodast okoz.

"doctors at GOSH concluded that the experimental treatment, which is not designed to be curative, would not improve Charlie’s quality of life. "

Itt azt irja, hogy a kezeles nem gyogyulasra lett tervezve, nem javitana az eletminoseget.

Gyakorlatilag az agyserult baba csovon keresztul volt etetve, lelegeztetogepen tartva agykarosodva, mozogninsem tudott magatol. A 'kezeles' ezt az allapotot tudta volna meghosszabbitani, nem javitani.


Szerinted az emberseges lett volna, hogy egy mozgaskeptelen, agykarosodott babat elrepitsenek amerikaba, hogy az allapotat kicsit meghosszabitsak? Mi ertelme lett volna, az allapota visszafordithatatlan volt.

2017. aug. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!