Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi jellemző az 1 éves gyereket...

Mi jellemző az 1 éves gyereketekre?

Figyelt kérdés
Egész nap egyedül vagyok a kisfiammal. Este 8 körül alszik el és 5 órakor kel fel, jobb esetben 7kor. Nagyon akaratos, ha nem az van amit ő akar rendesen kiabál. A kiságyban nem tudom hagyni még addig sem míg a mosdóba elmegyek. Nem szeret bent lenni, mindig menne ki. Ha kintről bejövünk úgy ordít, hogy megszakad a szívem, ugyanakkor az őrületbe kerget az akaratosságával. Szépen fejlődik, jól eszik, értelmes, okos kisfiú. Szereti az embereket, mosolygós. Szeret játszani az építőjátékkal, kisautóval, különböző formákkal, montessori torony karikáival, szeret pakolászni. Ha rászólok valami miatt, hogy nem szabad megérti. Reggel és este is fél órát szoktam hagyni, hogy Bogyó és Babócát nézze, nagyon szereti. Viszont ha én mesélek azt nem akarja meghallgatni, hanem el akarja venni a könyvet és gyűri, tépi. Nem tudom mivel kellene lekötnöm a figyelmét. Nagyon el vagyok keseredve, félek, hogy elrontok valamit, haragszok magamra, hogy nem tudok vele ilyenkor mikor hisztizik mit kezdeni és rá is, mert nem értem miért csinálja. 3-4 napja egyenesen nem lehet vele bírni, hisztizik, egyik percben minden rendben és ordít. Csak a bújócskával tudom levenni a lábáról, akkor majd elrepül örömében. Köze lenne ennek a fogzáshoz? Sokszor csupa nyál és a keze mindig a szájában van. Vannak jó pillanatai akkor tapsol, puszit dob. Köszönni imád. Ha meglát valakit màr integet és mondja, hogy pápá. Azt vettem észre, hogy a nagyszülőkkel jobban el van, mint velem, az apjáról meg nem is beszélve.

2017. aug. 1. 06:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy éves a lányom. Akkor szokott ilyen lenni, ha fogzik. Tuti nálatok is ez van, ha folyik a nyála. Nekünk most jön a 12. Fogunk így 12 hónaposan, napi két nyálkendőt átáztat :)

Mindenhova jön utánam, az alap, kivéve ha épp a nagyobbal kergetőznek.

Enyém imádja az olvasást, órákig el tudná hallgatni, ha nem olvasok neki, egyedül lapozgat rendes papírlapos könyveket is.

Szavakat ismeri, könyvekben rámutat, amit kérdezek. És úgy általában mindent ért már.

Ha a nagyobbnak mondom, hogy majd útközben kap kiflit, mindkettő elkezd rohanni a babakocsihoz és hozza a szandálját :D

2017. aug. 1. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Foglalkozást igényel (használom az Anya tanits engem c könyvet)

Kipakolja a lábasokat. Ill a konyhai dolgokat.leszedi a hűtőmágnest.

Nekem nehéz, hogy semmi nincs tőle biztonságban.

A nem szabadot még nem érti

Elterelés viszont könnyű nagyon

2017. aug. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem is meg van az a könyv, de az-az igazság, hogy hónapok óta nem olvastam bele. Valóban sok foglalkozást igényel, 5-10 percet játszik egy játékkal és már sokat meg is unt. Nagyon meleg van nálunk, biztos emiatt sincs/volt jó kedve. Eddig még ma nem volt semmi elégedetlenség, jól el van. Biztos, hogy jót tenne neki a gyerekek társasága is, egy kis városban lakunk, nincs játszótér és egy gyerek sincs a közelben. A rokon gyerekekkel max havi 2szer találkozunk.Bölcsibe csak 2 éves kora után akarom vinni.
2017. aug. 1. 07:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Teljesen normális a kisfiad viselkedése, ezek alapján egy egészéséges, jól fejlődő gyermeked van aki épp fogzik.

Nálunk is ez van 15 hónapos, volt hogy 1 hetet végig visított mire áttört sajnos, ilyenkor semmi se jó nappal is nyűgös,éjjel is sokszor virraszt, túl kell élni sajnos, kenegesd gyakran az ínyét, hagyd hogy mossa a fogát többször is egy nap.

Nagyszülőkkel meg persze hogy jobban el van, te is otthon adod le a feszkót és nem mondjuk a szomszédasszonyt vagy a barátnődet támadod le, neki a nagyszülők újdonság,új élmény te meg megszokott biztonság vagy neki.

2017. aug. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek :) Igen, rájöttem kicsit túlparáztam. Olyan édes mikor megfogja a kezem és húz, hogy nézzük meg mit csinál az Apukája meg mikor szól, hogy Aja és mászik az ölembe. Vannak nehéz napok, de hát nekünk felnőtteknek sincs mindig jókedvünk.
2017. aug. 1. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!