Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire számítanak Nálatok...

Mennyire számítanak Nálatok az anyagiak babavállalásnál?

Figyelt kérdés

A kérdés háttere az, hogy én már szeretnék babát, de a párom aggódik, hogy anyagilag nem bírnánk neki biztos hátteret nyújtani. Én úgy gondolom, hogy a kiadásaink lefaragásával megtakaríthatnánk legalább havi 20 000 Ft-ot (ez azt jelentené, hogy kevesebb rágcsálnivalót vennénk, kevesebbet utaznék autóval, kevesebbet járnék be az egyetemre /estis vagyok, így megoldható, hogy csak a kötelező tárgyakra járjak be, a többit elkérném/, ezáltal csökkenne a parkolásra kiadott pénz is). Ráadásul befolyna még egy kevés pénz, mint családi pótlék és gyes, így kb. 40-45 000 Ft legalább jutna havonta a picire. Az ismerős anyukák elmondása szerint pedig ennyi nem megy el a babára, így akár félre is lehetne rakni neki havonta valamicskét. Szerintem vannak, akik ennél kevesebből is becsületesen tudják nevelni a gyermeküket. Persze azért kíváncsi lennék mások véleményére is. Érdekelne, hogy nálatok mennyire voltak fontosak az anyagiak, mikor úgy döntöttetek, jöhet a csemete? Ha nem indiszkrét a kérdés, elmondanátok, hogy milyen anyagi háttérrel mertetek babát vállalni?

Én őszintén szólva attól tartok, hogy mint minden ember, mi is mohók leszünk és egyre több mindent szeretnénk, és a végén kapkodni kell, hogy baba legyen. Ráadásul nem látunk a jövőbe, nem lehet tudni, hogy leszünk-e valaha ennél jobb anyagi helyzetbe, tudunk-e valaha ennél jobb anyagi hátteret biztosítani a kicsinknek. Lehet, hogy megbánjuk majd a várakozást, mert 10 év múlva is csak tervezünk, tervezünk és elszáll az idő...

Ti hogy gondoljátok, mi erről a véleményétek?


Köszönöm szépen a válaszokat, előre is!


2010. máj. 24. 01:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Ennyiből simán vállalhattok babát. Mi kb. 10.000 költünk a babára, bár ő már 15 hónapos, jó egy újszülött többe kerül, főleg a pelus, mert ugye napi 5-8 elmegy, meg a tápszer ha szükséges. De nem szükséges a legdrágább pelust venni, és a használt ruha is tökéletes.
2010. máj. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
első vagyok, lemaradt, hogy albiban lakunk, én gyeden páromnak jelenleg nincs bejelentett állása. Kb. 100.000-120.000 jön be havonta, és van kocsi hitel is, az 27.000.
2010. máj. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Annyi elég rá havonta.De amit legelőször meg kell venni a picinek (kiságy,babakocsi, stb.)az rengeteg pénz.
2010. máj. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
az eleje kerül sokba,amint mindent megveszel neki,mi apránként vettük,minden hónapban költöttünk rá kis összeget,igy a vége felé már minden meg volt.aztán amig pici és szopizik csak a pelusra, a törlőre,krémekre és a ruhákra kell költeni.a pelus nem olcsó,de ha akciósat veszel már nem is olyan drága.később mikor tápszert eszik az már húzósabb,mert a tápszer elég drága,még akkor is ha a doki írja fel,de ennyiből ami nektek van ez is kijön.nem kell ragaszkodni az uj dolgokhoz,használt,de szép árut tudtok venni a teszen vaterán.én így rengeteget spórolok.
2010. máj. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

amikor terhes lettem a fiammal, még lakásunk sem volt. szó szerint nem volt semmink. én nem pánikoltam be, mindent apránként megvettünk. kiságyat, babakocsit, hordozót ismerőstől használtan, össz. 30.000 ft volt, szóval az sem volt vmi nagy összeg:) ruhákat ismerős anyukák adtak, de bodykat, stb. tescoban veszek a mai napig, mert szerintem nagyon jók, és nem drágák. mára már elmúlt a fiam 2 éves, van 1 90 nm-es lakásunk, pár éves kocsink, persze sok-sok hitel is mellé, de nem panaszkodom. a fiamnak mindene megvan, jó cipők, sok játék... ami havonta jelent pár 10.000 ft-ot, de azért a 40.000 nem kevés, annyiból simán kijöttök. igen, az eleje nem könnyű, egyrészt a sok holmi, aztán a baba érkezése után a sok minden, ami kell neki, de ez nincs 40.000 ft. én azt mondom, h vágjatok bele, mert tényleg mindig van vmi cél az ember előtt, az évek meg csak mennek-mennek.

ja! és most kapott a fiam babaszobát, ággyal, falimatricákkal... együtt 50.000 ft volt. szóval mindent meg lehet olcsón oldani, csak kicsit kutakodni kell:)

sok sikert és remélem hamar összejön a baba:)

2010. máj. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálam nagyon fontos volt az anyagi rész,amikor terveztük a kisbabánkat.És szerintem simán elmegy annyi pénz a gyerekre amennyit írtál...Az én fiam mondjuk születése óta tápszeres (sajna!),én jó minőségű pelust veszek,eszi azt is amit mi,meg babakaját is (az is egy vagyon)...
2010. máj. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem állunk rosszul, de nem vagyunk gazdagok. Bérelt lakásban élünk, hitelünk nincs, építkezni szeretnénk majd egyszer, ha összejön. Most várjuk a második babót, az első 22 hónapos.

Fel sem merült bennünk az anyagiak kérdése a gyerekvállaláskor, meggyőződésünk, hogy a gyerekvállalás nem az anyagiak függvénye kell, hogy legyen. Persze jó, ha az embernek van pénze, de ha ügyesek vagytok, meglepően kevés pénzből is lehet boldog, kiegyensúlyozott gyereket nevelni.

Amit írtál pénz, bőven elég a babóra.

Amikor az első babával terhes lettem, már a 12. héttől elkezdtünk neki vásárolni. Pont azért, hogy egyszerre ne kerüljön sokba. A kiságy új, de abból is van olcsó és jó (nekünk 9 ezer volt, fenyőből), a matrac bele 3500. A pelenkázó helyett egy szép komódot vettünk, rátettünk egy pelenkázó szivacsot, a célnak tökéletesen megfelel, az ár pedig kedvezőbb volt így.

Ruhácskákat kizárólag használtan vettem, pl. bababörzén, háromszáz Ft-nál többet nem adtam egyetlen rugiért se, de olyanok voltak, mint az újak.

Sok mindent megvarrtam, megcsináltam magam, pl. kis takarókat, függönyt a gyerekszobára, rácsvédőt, stb. De ezeket a dolgokat is érdemes megnézni bababörzén, teszveszen, vaterán, turikban.

22 hónapos lányomnak szinte alig van új ruhája, nagyon ritkán veszek neki, inkább ajándékba kap innen-onnan, de mindig csinos, tényleg remek kis cuccokat lehet venni használtan is.

A pelust én a Dm-ben veszem mindig, jó a pontgyűjtő programjuk és a bababónusz, egyszerre veszem meg az egész havit, ilyenkor kihasználom a kedvezményeket, így olcsóbban megúszom. A páromnak van a munkahelyéről egészségkártyája, csak számlát kell kérni a pelusról, leadja, visszafizetik, így tulajdonképpen ingyen van. Ugyanígy egy csomó gyógyszer, popsikenőcs, fürdető, ppsitörlő stb. is mehet egészségkártyára. Ha van ilyesmi, érdemes kihasználni!

Szerintem vállaljátok be a babát, a világ legnagyobb boldogsága egy kis ember, s ahogy írod, lenne rá úgymond "keret", nem kellene aggódnotok miatta.

Az emberek pedig sajnos elég gyakran esnek abba a hibába, hogy majd ha lesz ez meg az meg amaz, akkor jöhet a baba is - végül ott állnak harmincakárhány évesen és esetleg már nem is akar összejönni az a babó.

Vágjatok bele bátran!

2010. máj. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, mindenhol más az értékrend. Én a saját páromat nem értem. 370m2-es, medencés kertes házban lakunk a párom, a 8 hónapos fiúnk és én. Gondolhatjátok, hogy lenne hely még egy tesónak. Csakhogy mióta a válság tart, a páromnak egyáltalán nem megy az üzlet, álmatlanul hentereg, hogy mi lesz velünk pár év múlva- így jegelte a kistesó kérdést pár évre, pedig én nem szeretnék nagy korkülönbséget. Én is mondom neki, hogy nálunk milliószor rosszabb helyzetben levők is boldogan nevelik a gyerekeiket, de ő hajthatatlan, és pánikol, nem tudom meggyőzni.:(
2010. máj. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!