Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig forraltátok babátoknak...

Meddig forraltátok babátoknak a vízet és meddig fertőtlenítettétek a cumisüveget? Köszönöm:8 hónapos kisfiú anyukája

Figyelt kérdés
2010. máj. 24. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom forralmni a vizet 1 éves korig kell, de már sima ásványvizet hamarabb is kaphat. Én a cumisüvegeket olyan 5 hós koráig főztem ki, onnantól csak mosogattam őket jó meleg vízben.
2010. máj. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Most 1 éves a lányom de a vizet én továbbra is forralni fogom, elég kemény a víz nálunk.
2010. máj. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egy éves koráig forraltam a vizet a lányomnak (A Másodiknak , az elsőnek 2 éves koráig.. :-))) ) A cumisüvegek fertőtlenítését felejtsd el, ha jót akarsz a kisfiadnak!!! Jó meleg, mosogatószeres vízben mosd el, és alaposan öblítsd ki az edényeit, eszközeit. Az immunrendszere a többit elintézi!! Az első válaszolónak pedig üzenem, hogy a víz felforralásának semmi köze a vízkeménységhez. Ezen egyféleképpen tudsz javítani: bejövő vízvezetékcsőre vízlágyító berendezés. Nem horribilis összeg, de finomabb a víz és védi a mosó, mosogató gépeket és a vízmelegítőt!
2010. máj. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1 éves korig forraltam.

6 hónapos korig sterilizáltam "rendesen", majd még 4 hónapig hetente 1x

2010. máj. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
1 éves koráig.
2010. máj. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 4 hónapos. A vizet magában nem szívesen fogadja el, így a teához én mindenképp forralom, de ált. így se csapvizet használok, hanem Szentkirályit.

A cumisüvegeket, mellszívót, cumijait én első haszálat előtt kisterilizáltam, aztán csak forró vízben mosogatom már újszülött korától kezdve, és csak kb. 2 hetente sterilizálom ki. Mondjuk Ő szopizik, és csak ritkán használunk cumisüveget, ha nem én etetem, vagy pótolni kell a lefejt tejemmel. Tápszeres babánál biztoan más lenne a helyzet.

Amúgy legtöbb helyen úgy olvasom 6 hónapig kell fertőtleníteni, szerintem 8 hónaposan már biztos elhagyhatod.

Én a már anyuka barátnőimtől kaptam a tanácsot, hogy ha első pillanattól nem tök steril minden, akkor könyebben hozzászokik a bacikhoz. Persze ez lehet attól is függ, melyik baba mennyire érzékeny. Nekünk szerencsénk volt! :)

2010. máj. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom tápszeres, így bizony kell a cumisüveg a táphoz és a teához. 3 hónapos koráig sterilizáltam, azóta csak alaposan elmosom...gondolj bele, hogy a kezébe adsz valamit, egy rágókát, csörgőt, az egyébként megfordul az ágyában, a te ágyadban, babaszőnyegen, a babakocsiban, és szerintem azt senki nem tserilizálja naponta...így azt gondolom, hogy a mosás bőven elég. Én csak az új cuccokat szoktam elsterilizálni, utána csak mosás van. Semmi baja nincs a lányomnak, 18 hetes, nincs hasmenése, nincs kiütése..stb. Szerintem kell egy kis általános "kosz" nekik is, mi is így élünk, nem eszünk penészes, koszos, mosatlan edényből, a bacik meg ugye a levegőben is vannak.
2010. máj. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja! A víz. Én meguntam forralgatni, állandóan vízkőteleníteni kellett az edény néhány forralás után...babavizet használok..fél éves kortól Szentkirályi lesz.
2010. máj. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!