Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell csinalni a tok,...

Hogy kell csinalni a tok, zoldbab es borso fozeleket, csak levest? Bovebben lent.!

Figyelt kérdés
Lssan 20 hos a kislanyom es nem akar megenni semmilyen fozeleket,de lehet hogy en csinalom rosszul mert esn ezeket igy fozom: a zoldbab fozelek;hagymat dinsztelek olajon bele a zoldbabot felontom vizzel so bors,petrezselyem es ha megfott rantas egy kis por paprikaval. tok fozelek ugyan igy csak kaporral.a borsot a ferjem csinalja tejfolos habarassal es fokhagymaval.hogy kell maskepp hogy megegye?Ngyon szepen koszonom.
2010. máj. 24. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:
csinálj neki lencsét
2010. máj. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én sem a zöldbab, sem a tök alá nem teszek hagymát.

Én így csinálom, imádja az egész család, és a 8 hónapos fiam is:

A zöldbabot/tököt bele egy nagy fazékba, annyi vízzel, hogy épp ellepje. A zöldbabhoz babérlevelet teszek, ha nincs friss kapor, de egyébként ha van, akkor azt teszek bele, meg a tökbe is. Kicsi só, a zöldbabba még delikát, a tökbe semmi más. Megfőzöm, a tököt rövid ideig kell. Majd ha már puha, akkor tejfölös habarást teszek rá. Semmi paprika, semmi zsiradék. Liszt és tejföl, de utóbbi jó sok. :D Végül magunknak még egy pici ecetet is szoktam bele tenni, de a gyerekébe még nem teszek.

2010. máj. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hagymat en sem szoktam rakni bele,amugy en is ugyan ugy csinalom mint az elöttem levö!!!!
2010. máj. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Koszike a segitseget!!!
2010. máj. 28. 14:53
 5/9 anonim ***** válasza:
Én így csinálom:tök és zöldbab alá hagyma dinsztelve,mindegyikbe pirospaprika majd bele a zöldség,felöntöm vízzel vegeta tökbe kapor végén tejfölös habarás tököt ha nincs tejföl tejjel is szoktam.Borsó:olajra liszt pirospaprika(csak színe miatt)borsó vízzel felöntöm vegeta,cukor ha megfőtt felönötm tejjel.De szerintem mindegy ki hogyan csinálja, ha magatoknak eddig te nem így szoktad akkor inkább várj vele.Mert nekem az a filozófiám,hogy amit te ettél magzati korában ő is ette ismernie kell elvileg az ízt.Próbád meg később újra kóstoltatni.Remélelm érted mire akartam célozni.
2010. máj. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A borsófőzelék nálunk édes. Csinálok egy rántást, fölengedem kis vízzel, bele a borsó, csipet só, egy kis cukor (nem tudom, mennyi, kóstolni szoktam, elég édes-e). Pár percig keverem így, majd felöntöm tejjel. Ha kell, még rakok cukrot bele. A lányom imádja, ez az egyik kedvence.

Sóskát ugyanígy, mint a borsót.

Krumplifőzeléket azóta szereti, amióta nem ecettel, hanem paradicsommal savanyítom. Egy barátnőm adta a receptet. Pici olajba dobok két apróra vágott paradicsomot, picit dinsztelem, belerakom a krumplit, felengedem vízzel, sóval és babérlevéllel ízesítem. A végén rántást teszek rá. Felénk az Alföldön ecettel szokták, de az a lányomnak nem jött be.

2010. máj. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ezek a főzelékek mind édesek és fehérek, nem pirosak. Hagymát egyik alá sem teszünk és tejfölös habarással készítjük. Borsóba csak cukor, a másik kettőbe kicsi ecet is megy. Horváth Ilona f
2010. máj. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Horváth Ilona féle szakácskönyvet forgatjuk.
2010. máj. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én is úgy csinálom mint a 2. válaszoló.

borsofőzi fokhagymával? brrrr, úgy én se enném meg :S


krémesre csináld

2010. máj. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!