Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babának milyen...

8 hónapos babának milyen nyers gyümölcsöket lehet adni?

Figyelt kérdés
Eddig csak az üvegeset adtam, de már szeretnék neki természeteset is adni ha lehet. miket szabad? a banán tényleg székrekedést okoz és az alma is?

2017. aug. 16. 23:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Barack, alma, szilva, meggy. Szinte bármit már az aprómagvasakon kívül.
2017. aug. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, én pont fordítva voltam, csak akkor adtam üvegeset, ha végképp nem volt semmi friss idénygyümölcs.

Kaphatna almát, körtét, szilvát, őszibarackot, nektarint, banánt, áfonyát, ami mostanság épp van a piacon, ahogy előttem is írták aprómagvast ne, pl. fekete szeder.

Az, hogy a banántól lesz e székrekedése kérdés, szerintem ki kell majd próbálni. Elvileg a sárgarépa vagy a párolt rizs is székletfogó.

Én nem adtam a banánt magában, mindig lazítottam valami lédúsabbal, pl. barack vagy alma.

2017. aug. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%
Az, hogy egy baba ehet x gyümölcsöt, az mindig nyers gyümölcsre vonatkozik. Szóval már két hónapja ehetne mindent frissen, a piacról az üveges sz*rok helyett. Nekem januári a kisfiam és tökre örültem, hogy pont akkor kezdtük a hozzátáplálást, amikor tombolt a friss gyümölcsszezon, rengeteg barackot, meggyet, almát, körtét megevett első nyáron. Most novemberre várjuk a kistesókat, már tele van a fagyasztó barackkal, meggyel, hogy ők is ehessenek natúr gyümit, amint lehet. Az üveges inkább kényszermegoldás, ha nincs más.
2017. aug. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam ezeket eszi, neki nem volt gondja ezektől:

Alma, barack, körte, szilva, banán, sárgadinnye


Addig nem tudod meg hogy reagál, amíg nem próbálja ki. Nálunk egyedül a spenót okozott keményebb székletet. Nem gondoltam volna..

Gyümölcs eddig mindig jó volt.


Én sokszor darált kekszel keverem össze, olyan finom, sokszor én enném meg helyette 😄

2017. aug. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Oooh én elejétől fogva készítem a főzeléket.eddig kétszer kényszerültem a bébietelre de foghuzva adom neki annyira nem vagyok vele megelégedve.persze itt nem arról van szó h nem eszi meg a gyerek vagy noname márkájút vásárolok,hanem kibontom és nincs az a természetes hatás mint mikor én készítem otthon ugyanazt.

Na a kérdésre Visszatérve, ahogy elöttem is írtak szinte már bármilyen gyümölcsöt adhatsz neki!egy kis kekszel vagy rizspehellyel sűrítve h tartalmasabb legyen.

Amúgy én is örültem h a kisfiammal pont ugy kezdtük a hozzataplalast h tele volt/ van a piac a legfrissebb gyümölcsökkel-zöldségekkel.

2017. aug. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tényleg, a dinnyéket kifelejtettem. A mi picink imádja a sárgát is és a görögdinnyét is, azt is kaphat 8 hónaposan a babád.
2017. aug. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!