Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Feleségem mindenképp az...

Feleségem mindenképp az nagyija nevét akarja adni a lányunknak, de szerintem valakiröl elnevezni a gyereket merhaság. A csáladban több ilyen is volt és nem igazán sültek el jól. Hogy tudnám erről lebeszélni?

Figyelt kérdés

2017. aug. 22. 12:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Nem értem mi ebben a marhaság,és higy tud rosszul elsülni,de biztos.Mi lenne ha kompromisszumot kötnétek?Kapja második névnek a nagyiét.Egyébként anyukám engem is a nagymamájáról nevezett el,semmi hátrány nem ért.
2017. aug. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
43%

Lehet nem tetszik a válaszom, de én a névtől tenném függővé.

Sose akartam valamelyik elődömről elnevezni a gyerekemet... de ha tudom, hogy anyu nem éli meg, hogy láthassa a kislányom(második unokáját) biztos megkapta volna második névnek az ő nevét. (Katalin)

Szerintem szép gesztus :-)

2017. aug. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ezzel önmagában nincs semmi baj. A probléma, hogy te nem azt a nevet szeretnéd és a névválasztásnak viszont közös döntésnek kell lennie.
2017. aug. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
43%
Hát nekem sem tetszene ha a párom Máriának vagy Erzsébetnek vagy Rozálnak ..és még sorolhatnám.. akarná hívni a gyerekem.
2017. aug. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
53%
egyezzetek meg abban hogy kapja második névként, az elsőt viszont te választod ki.
2017. aug. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%

Miért lenne már marhaság? Nyilván függ a névtől is, bár a mostani nagyikorúak idejében egész jó nevek forogtak.

Nálunk a húgom az anyai nagymamánk anyukájáról (dédiről) kapta a nevét. Mikor hugi született, dédi már nagyon idős volt és a családban ő volt az egyetlen azzal a névvel. Mikor megtudta, hogy úgy fogják hívni az új dédunokáját, nagyon boldog volt. Nemsokára meg is halt, sajnos. De a neve tovább él.

Szerintem kössetek kompromisszumot. Vagy második név legyen vagy add be a derekad azzal, hogy a következő gyereknek viszont kizárólag Te adhatsz nevet. :-) De megbeszélni jobb lenne

2017. aug. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó nem biztos,hogy ilyen az a név.Az én dédim neve Viktória volt.Ma is bőven megállja a helyét.Kérdező,esetleg elárulhatnád melyik ez a név.
2017. aug. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

Ha neked nem tetszik a név, mindegy, hogy kié volt. Nálunk legalább is így volt, az volt a fő szempont, hogy mindkettőnknek tetsszen.

Ha nem, keressetek mást, a feleségednek is meg kell érteni, hogy nem dönthet egyedül, mert oltári bunkóság.

Ha a név nem nagyon gáz, esetleg beleegyeznék, hogy második névnek kapja, de ha tényleg ronda, megkérném a párom, hogy válasszunk olyat, ami mindkettőnknek megfelel.

2017. aug. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%

A megoldas a komrpomisszum..

Valasszatok mellé egy nevet ami csak az övé használjátok majd azt de kozben a mama nevet is kapja igy mindenki nyer ...

Kompromisszum mindennek a nyitja

2017. aug. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%
Nem biztos hogy "gáz" a név. A családunkban a nagymamakorúak nevei Johanna, Karola, Abigél, Sarolta, Izabella, Melánia, Krisztina, Katalin-ezeket most is előszeretettel adják. Amúgy meg a most divatos nevek között is rengeteg a "gáz" név.
2017. aug. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!