Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyelv letapadás! Mindenképp...

Nyelv letapadás! Mindenképp felvágják?

Figyelt kérdés

3 hónapos lesz a pici és még csak most vették észre h le van tapadva.

Szopizik és üvegből is szépen iszik.. 2,5 kg-ot már hízott is



2016. júl. 5. 14:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenképp, csak ha elviszed felvágatni. Senki nem fog rá kötelezni. Amúgy miért nem akarod? Jó eséllyel gondja lesz így a beszéddel.
2016. júl. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó h "akarom" hanem nem tudom hogy ez hogyan szokott működni...

Mi az előnye mi a hátránya??

2016. júl. 5. 14:52
 3/15 anonim ***** válasza:
30%
Lányomra is azt mondták le van tapadva, nem vágattam fel, szépen szopizott 1,5 évig és most 2,5 évesen gyönyörűen beszél. Szerintem túllihegik ezt.
2016. júl. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mármint egyértelmű h nincs előnye :)
2016. júl. 5. 14:53
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is 2 hónaposan vágták csak fel lányom nyelvét. Addig is szépen szopizott, nem is nagyon tűnt fel. Előnye az, hogy még pici, hamar túlesik rajta. Ha nem vágatod fel, okozhat beszédhibát, amit akkor már nehezebb korrigálni. Kb 2 perc volt amíg sírt utána, egy minimális metszést csinálnak.
2016. júl. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Sztem is jobb lenne előbb túl esnie rajta
2016. júl. 5. 14:59
 7/15 gnoomage ***** válasza:
100%
Ez olyan, hogy lehet nem változtat semmit ha nem vágatod ki, mert pont szerencsések vagytok, de ha mégse, akkor később nagy sírások és álmatlan éjszakák lesznek. Hátránya tudtommal nincs.
2016. júl. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2016. júl. 5. 15:02
 9/15 anonim ***** válasza:
85%
Hátráltathatja a szopizásban, beszédben, később pl. csókolózáskor, fagyizáskor, stb. Egyébként 1 másodperces "beavatkozás". Kértünk időpontot fül-orr-gégészetre. Bementünk, a gyerekkel az ölemben leültem a székbe, a doki egy ollóval vágott egyet és mehettünk haza. 5 hetes volt a lányunk. Csak addig sírt, amíg lefogtam. Alig vérzett és simán evett a következő etetésnél.
2016. júl. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Vilcsianyuja ***** válasza:
Ha nem is lenne gond később, a nyelvfék felvágása annyira kicsi beavatkozás, hogy nem érdemes nem elvégeztetni. A kislányok füllyukasztásánál is rövidebb ideig tart, szempillantás az egész, és elvileg ez is fájdalommentes. Csak a hártyát vágják át. Szóval ha a füllyukasztás pusztán szépészeti célból okés és elfogadott, akkor ez a nyelvfelvágás igazán nem lehet kifejezetten kerülendő.
2016. júl. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!