Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos babátokkal, hogy...

1 hónapos babátokkal, hogy néz ki egy napotok?

Figyelt kérdés

Mennyit alszik napközben, hànyszor? Mennyit van ébren? Sokat sírdogál?

Tapszeres vagy anyatejes?


5 hetes baba anyukája



2017. aug. 25. 13:27
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Napközben sajnos nehezen alszik, szinte csak kézben vagy ha mellette fekszem szorosan.

Az étvágya most elég valtozo, van hogy 130-at, van hogy csak 50-60-at eszik. Ez normális?


Első babás anyuka

2017. aug. 25. 13:31
 2/12 A kérdező kommentje:
Az lemaradt hogy tapszeres
2017. aug. 25. 13:32
 3/12 anonim ***** válasza:

szia

nekem lassan 6 hetes a lányom.

hát igazi napirendünk még nincs, de kezd kirajzolódni.

reggel 6-7 között ébred ekkor eszik, majd 9körül megint eszik előfordul hogy alszik egy fél órát majd olyan 10-11 körül eszik megint és alszik és délután 4ig alvás van, közben fel kel 1x enni 2 óra körül. amikor felkelt akkor eszik, 4-5 között, és megyünk sétálni, fél7ig kb haza jövünk, majd eszik megint fél7-7 között és fürdésig próbáljuk szorakoztatni. fél8kor fürdés, pici nézelődés amíg nem kéri a vacsit, majd alvás. 8-negyed 9kor már alszik.

nem túl sírós, egész jó baba, bár tény hogy amikor 7-10között fent van délelőtt akkor nem sokat tudok csinálni, max apróságokat, amit nem gond ha félbehagyok. főzni vagy valami egyszerűt összedobok, vagy amikor a nagy alvás van. van még egy 3 éves fiam ő 13-15ig alszik. ebben a két órában pihenek én is egy kicsit.

éjszaka kel éjfél körül, majd 2-3 körül és 5 körül. bár ha jól emlékszem az utóbbi két nap csak 2 kelt enni.

anyatejes :)

2017. aug. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia. Az elso honap katasztrofa volt, osszemosodtak a napok. Aludt, evett, aludt, evett. Szoptattam, fejtem, szoptattam, neha aludtam, ha eleget fejtem es a ferjem megetette. Masodik honaptol tapszeres lett es most mar minden rendben van. Az elso honapban, ha aludtam, orultem. Akkor meg nem voltak tancolgatasok, masszirozasok, tornazasok a babaval. Vereztem, fajt a sebem, fajt a torkom, gyermekagyi depressziom volt.. masodik honaptol jobb lett.
2017. aug. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nálunk a fürdés kitolódott 22 órára, es igy éjjel 3-4 között kel, es fel 6kor vagy 7kor van a következő ébredés, ilyenkor nem eszik csak köze k bújik az agyba es jo esetben fel kilencig pihizunk picit.

Sajnos a heten nagyon sokat sirdogal, gondoltunk arra hogy esetleg faj a hasa, de a tapasztalt anyukák azt mondjak h szerintük ez nem az, inkább csak vmi hiszti fele.

Esetleg növekedési ugrás lenne? Nálatok hogy zajlottak ezek a napok?

2017. aug. 25. 21:49
 6/12 F. Eszter ***** válasza:

Hiszti ninvs ebben a korban. Őmég nem fogta fel, hogy a sírásával manipulalhat is.


Lehet, hogy a hasa, lehet, higy csak közelségre vágyik. Próbáld kendőbe kötni, vagy valami neki való hordpzóban magadra kötni.


A tápszeradag elég neki?


Növekedési ugráskor általában nő a baba étvágya, de lehet, hogy nyűgösebb. A front us okozhatja a nyűgösködést.

2017. szept. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A hordozón mar en is gondolkodtam, mert néha lehetetlen akar csak egy percre is lerakni.

Szerencsére au étvágya visszatért, 100-140 ml-t szokott enni.

Mostanában az alvás van porondon. Mellkasomon alszik mint a bunda, de ha berakom a kiságy a negyed óra múlva sírva ébred :(

Alig alszom vmit, kezdek teljesen kifáradni....

2017. szept. 3. 08:34
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A tapasztalt anyukáknak üzenném, hogy egy 5 hetes baba nem tud hisztizni. Éhes? Lehet, hogy növekedési ugrása van. 6 hetes kor körül szokott lenni egy. Próbáltad, hogy több tápszert vagy cicit adsz neki? Pár nap alatt elmúlik. Húzgálja a lábát? Tekereg? Lehet, hasfájós. Infacol, Espumisan, BioGaia, Angolcsepp van nektek otthon? Masszírozd a pocakját, tornáztasd, hogy a szél könnyebben távozzon! Büfiztesd sokat! Levegőt nyel, attól is fájhat a hasa! Ha anyatejes, nézd meg, mit ettél, ha tápszeres, váltsatok tápszert! Melege van? Mostanság kétlem. Fázik? Ilyen időben már lehet rá kocsikabátot adni. Leböfizte a ruháját? Olyankor is szokott sírni, neked sem tetszik vizes ruhában. Tele a pelus? Ha igen, először csak nyöszörögni szokott. A pisis pelus is csípheti! Érdemes többször cserélni, ezen nem szabad spórolni! Unatkozik? Előfordulhat - az enyémnek van olyan napja, hogy se kint, se bent nem jó. Próbáltad, hogy játékokkal körülpakolod? Ölbe vágyik? Ha igen, az sem baj! 9 hónapig volt a testedben, hiányzik az anyaméh közelsége, ringasd, amilyen gyakran teheted, olyan gyorsan felnőnek! Rád vágyik, Te vagy az anyukája, nincs olyan, hogy hisztizik, egy ilyen pici baba okkal sír, így kommunikál.
2017. szept. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ezeket mind próbáltam... :(

Magában egyáltalán nincs el, hiába is rakom körbe játékokkal.

Latom rajta h álmos de nagyon nehezen lehet csak elaltatni

2017. szept. 3. 20:11
 10/12 anonim ***** válasza:
Az enyém is sokat sírt ebben a korában, de ez semmi esetre sem hiszti...még jó sokáig! Sírás esetén az első hónapokban mindig pelus ellenőrzés, etetés amit meg kell próbálni. Játékok nem érdeklik min 2, de inkább 3 hónapos koráig. Ha nem éhes, tiszta a pelus és nem fázik, nincs túl melege, akkor még pocakfájás szóbajöhet. Van akinél sokszor, van akinél 1-2x fordul csak elő. Szélcső segíthet, vagy a patikában tudnak adni többféle szert,amit kipróbálhatsz (mindenkinek más jött be). Ha felhúzza a térdét, esélyes a pocakfájás. Ilyenkor órákig is tudnak sírni, én sokszor is megtornáztattam, illetve az egész napot rajtam töltötte az ágyban, néha rövidebb sétákra elmentünk. Kitartás! A fogzás sem könnyebb :)
2017. szept. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!