Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan telt az első karácsonyo...

Hogyan telt az első karácsonyotok?

Figyelt kérdés

Eddig mindig sógoroméknál voltunk szenteste, de tegnap beszéltük, hogy idên máshogy lesz. Én már most nagyon izgatott lettem. Mit főztetek? Milyen ajândékot vettetek?

Mivel töltöttétek a Szentestét?


2017. aug. 28. 08:33
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Az első karácsony nagyon jó volt.

Nálunk hagyomány h halászlé szerepel a menüben. Azt megfőzte a férjem reggel. Alvás időben következtem én. Ez volt ez első karácsonyunk, mikor nem mentünk vendégségbe. Kihasználtam h csak kettőnkre kell főzni, így wellington bélszínt készítettem.

Este megvacsiztunk hármasban. A lányunk akkor kezdte a ht. Nagyon jó volt

2017. aug. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Annyira egészen picike voltam, hogy már nem emléxem rá.
2017. aug. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Nem volt a legjobb ha őszinte leszek :)

Ez a nagyon beosztottság hogy kihez mikor menni mert hát első unokat és mindenki rögtön akarja látni, ajándékozni, tehát rohanás volt a 3 nap pici babával.

A legnehezebb hogy a kisfiam az a mindenkitől elbőgöm magam típus volt akit egy-két napnál régebbről látott, tehát mindenhova gyomorideggel mentem hogy épp hol fog eltörni a mécses neki.

Ajándékok nem érdekelték persze, ekkor volt 8 hónapos.

Idei már jobb lesz a korából adódóan, most már szeret menni a mamákhoz nagyon meg már szereti a játékokat is :)

2017. aug. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Az első karácsony a szülőszobán volt :D


A második, azaz első otthoni csendes lesz. Eddig anyumnál töltöttük a szentestét, de most otthon leszünk hármasban. Nem hiszem hogy sokat főzök majd, mert ilyenkor mindig utazunk családtagokhoz. Valószínű valamilyen egyszerű de különleges husis kaját csinálok. Talán Csirkehúsos-bacon-ös tortát. Amit jénaiban kell emeletenként megrakni sajttal, husival, baconnel és összesütni.

Ajándékok nem nagyon lesznek, apróságok. Mi inkább az élményeket helyezzük előrébb. A fiam karácsonykor született úgyhogy valószínű ő most kap valamilyen nagyobb ajándékot, amire szüksége lesz, nem feltétlenül játékot.


Valószínű enni inni nasizni fogunk és megnézzük a reszkessetek betörőket :D ...nem.

2017. aug. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Mi gyerek előtt mindig anyósoméknál voltunk szenteste is. Nagyon jó a viszony. Aztán áprilisban született a fiunk. 8 hónapos volt karácsonykor, és nem állítottunk fát. Mi előtte sem állítottunk soha, anyósnál mindig volt. Így akkor is lent töltöttük a szentestét is.

Aztán a következő karácsonykor lett szokás, hogy otthon faállítás, együtt díszítjük, szenteste ajándékozás, és csak másnap, tehát 25.-én reggel megyünk anyósomhoz.(nekem nincs családom, így nem kell "osztódnunk")

2017. aug. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem volt jó, az apjával megromlott a kapcsolatunk akkortájt. Reméljük az idei jobb lesz.
2017. aug. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Emlekezetes : az exem 24. - en bejelentette, hogy uj not talalt.

Jo kis Karacsonyt csinalva ezzel :(

2017. aug. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%
3 hónapos volt a kisfiam és nyűglődött végig, mint bármilyen más nap. Hasfájós volt. Játszószőnyeget vettem a fiamnak. Ezzel elvolt amíg gyorsan megvacsoráztunk. Sajttal töltött csirkemellet sütöttem tört krumplival. Több félét szoktam, 15 hónapos korában is többféle volt már de ez nem az a karácsony volt. Szenteste otthon hármasban, első nap anyósoméknál, második nap anyukáméknál voltunk.
2017. aug. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Korábban karácsonykor mindig mi mentünk vidékre a rokonaimhoz, illetve át anyósomhoz, de az első babás karácsonyt szerettük volna otthon tölteni, mint "új család".

Jó volt, főztem, díszítettünk karácsonyfát, ettünk finomakat, 24-én hármasban voltunk, 25-én az én szüleim jöttek, 26-án anyósomék. Kicsi gyerkőccel nem akarunk annyit utazni, teljesen jó volt ez így.


(off, csak mert előttem is írták: a 2. babás karácsonyunk előtt, az én exem december 23-án, este fél10-kor jelentette be, hogy van neki valakije, azt az estét nála is töltötte. Tudnak időzíteni ezek a pasik! :D )

2017. aug. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Gyönyörű volt...mint a gyermekek születése óta mindegyik Szenteste.

Az első igazán megható volt, mi is nagyon készültünk rá a férjemmel. Tudtuk, hogy az akkor 8 hónapos kisfiunk még semmit nem fog fel belőle, mégis nagyon megadtuk a módját. Nem anyagiakban, inkább lélekben készültünk rá. Szó szerint virágba öltöztettük a szívünket.

Az volt az első igazi, családi karácsonyunk. Előtte anyukámnál, anyósoméknál voltunk, persze, a szentestét kettesben töltöttük, de másnap elkezdődött a rokonlátogatás. Az első babás karácsonyunk viszont nagyon nyugodt, meghitt volt. Szenteste hármasban voltunk otthon, első napon anyukámék jöttek át, második napon pedig anyósék. Akkor még egy kisebb fánk volt (azóta óriásit hoz a Jézuska, a gyerekek is már nagyobbak).

Délelőtt játszunk, aznap már nem takarítunk, a férjem megfőzi a halászlevet, most már a gyerekekkel együtt fonott kalácsot készítek. Az első karácsonyunkkor a kisfiunk mellettünk nézelődött, vagy a hátamra kötve, imádtuk a hordozást mindketten, szép zenét hallgattunk, gyertyát gyújtottunk a hangulat kedvéért, és főzőcskéztünk, sütöttünk a férjemmel. A kisfiam alvásidejében feldíszítettük a fát, ez azóta is hagyomány, hogy a Jézuska ajéndékozza nekünk a fát és ő is díszíti fel, ezért a fadíszítés alvásidőben szokott lenni.

Az első karácsonykor, miutána kisfiam felébredt, rendbe szedtük magunkat, szép ruhába bújtunl, és jöhetett a Jézuska (mivel korán sötétedik olyankor, nem volt túl korai az alvás utáni időszak). A kisfiammal bementem a gyerekszobába, addig a férjem a nappaliban lekapcsolta a lámpákat, fölkapcsolta a fa fényeit, zenét kapcsolt, és csilingelt. Én kivittem a fiam, és azóta is könny szökik a szemembe, ha a tekintetére gondolok. Gyermekkorom karácsonyai fantasztikusak voltak, de az első karácsony, amikor a kisfiam a karomból csodálkozott rá a gyönyörű karácsonyfa fényeire, életem egyik legszebb ajándéka volt.

Azóta is gyönyörűek a karácsonyaink. Most már két gyermekkel, a 4 éves kisfiunkkal és a 2,5 éves kislányunkkal készülünk az idei karácsonyra. Én is izgatott vagyok, már sokszor eszembe jutott a nagy nyár ellenére, hogy milyen gyönyörű lesz a karácsony.

Az ajándékozás után közösen elköltjük az ünnepi vacsorát, aztán maratoni játék kezdődik. Amikor a gyerekek szinte kidőlnek a fáradtságtól, nyugovóra térünk.

2017. aug. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!