Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan telt az első két nap...

Hogyan telt az első két nap otthon? Le tudnatok írni részletesen ti mit hogy és milyen sorrendben csináltatok?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ez babafuggo mégis érdekel másoknál hogy mentek a dolgok.. Meddig szopziott a baba, tudtatok e pihenni, hánykor furdettetek, milyen problémákkal szembesultetek amikre nem gondoltatok azelőtt, egyszóval tényleg részletesen erdekelne minden.. Köszönom a választ :) 27hkm
2017. márc. 25. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Szoptatás, szoptatás, szoptatás, ringatás, ringatás, altatás, alvás, peluscsere :) kb. ez volt sorban egész nap. Olyankor még jobbára "eszik-alszik" babák, legalábbis nekem az volt. Estefelé fürdettem, amikor felkelt éppen. Akkor még nem volt úgy napirend, volt, hogy 16-kor, volt, hogy 19-kor.
2017. márc. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Mi delben haza ertunk. Pelust fsereltunk aztan szopizott majd kb negy orat aludt egyhuzamban. Elsem hittem. Aztan este razenditett. Kiderult koran hogy hasfajosak vagyunk. Akkor este nem is furdettem mert annyira sirt hogy keptelen voltam lenyugtatni vagy barmi.

Aztan ejjelunk is szornyu volt. Masnap delelott megint szepen aludt. Probaltam bevezetni hogy ebredes utan pelus csere. Majd szopizott es altattam. Minden este hat korul furdetunk. Elotte sosem. Ha alszik akk keltem ot furdetesre.

2017. márc. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

2-3 óránként szopiztunk (15-30 percig), majd büfi. Utána peluscsere (minden szopi után), és ringattam- sétáltam vele, aztán alvás. Majd előlről az egész. 2-3 órákat aludt 2 szopi között.

Míg ő aludt, addig én is. Általában 7 órakor fürödtünk. Kezdettől fogva szerette, sosem sírt.

Az első 2 hónapunk nehéz volt, mert mire belerázódtam a dolgokba (első baba), utána jött a pocakfájós korszak, ami szerencsére nem tartott tovább egy hónapnál.

Akkor viszont éjjel-nappal simogattam a pocakját, sétáltam vele, mert úgy kevésbé fájt neki. Aztán kapott Infacolt, amitől mégjobban enyhült. Aztán egyik pillanatról a másikra mintha elvágták volna a pocakfájást, és azóta átalussza az éjszakákat. 1x sem kel fel.

Rosszabbra számítottam azért, de kellemesen csalódtam.

2017. márc. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%
Kettes vagyok. Meg annyi hogy hiaba kepzeles el az sajnos nem ugy lesz. Nem minden tejfel. De megeri. Mi egy honaposak vagyunk de nagyon hasfajosan igy mindwn ejjel kettotol fel hatig altatom ot ejjel es kozben nyoszorog hasatol. :(
2017. márc. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
A lenyeg ugye az, hogy el kell latnod. Etetni, tisztaba tenni, este megfurdetni. Azt, hogy hanyszor, mennyit, hany orakor, majd kitapasztalod. Azt boritekolom, hogy nappalok es ejszakak egybe fognak folyni, szoval teljesen elveszited majd az idoerzekedet. Pihenni nem fogsz az is biztos.
2017. márc. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
30%
Mi a jo feneert kell lepontozni???
2017. márc. 26. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
52%

Evett és aludt mindkét gyerekünk, szerencsére egyikőjük sem volt sírós, nem igazán voltak átordított éjszakáink.

A fiunk 2 hétig, a lányunk 3 hétig kelt fel hajnal 4-5 között enni egyszer, de később ezt is elhagyták.

Az esti fürdetés-etetés-alvás rituálé mindig apáé.

2017. márc. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!