Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ilyen ritka, hogy egy...

Tényleg ilyen ritka, hogy egy baba, kisgyerek korán kelő legyen?

Figyelt kérdés

Lányom már nem baba, 2 éves, de születésétől korán kelő.

1/2 6 és 6 között mindig ébreszt minket és mikor kicsi volt se aludt vissza egyből (sőt, volt hogy 4-5 fele indult a napunk, akárhogy játszottunk a lefektetés időpontjával).


Ehhez képest folyton azt hallgatom, hogy "milyen jó dolgom van, alhatok addig, amíg a gyerek (igen, köszi, max. reggel 6-ig :D Ők feltételezik a 8-9 órát), majd ha visszamegyek dolgozni, kelhetek korán (mihez képest)" ... stb.


Nem panasz, már belenyugodtam, de kíváncsi vagyok hogy tényleg ritka és többségben vannak a később kelők?


2017. aug. 30. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire ritka, de mi is pezsgőt bontunk, ha fél 7-ig alszik a lányom :D

Nemsoká kezdjük az ovit, így az akkor külön jó lesz, a korai keléshez már nem kell hozzászoknunk.

2017. aug. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire ritka, de a környezetemben van korán kelő (max 6 körül kel) és van "későn" kelő is (ők 7-8-fél 9 körül kelnek). Egyik társaság sincs túlsúlyban.


A mi lányunknál is lényegtelen, hogy mikor fekszik, legkésőbb 7kor kel.

2017. aug. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A fiam is ilyen. 6-16 hónapos kora között annak örültem, ha alszik 5-ig. Most 23 hónapos és 6- fél 7 fele kel de én ezzel nagyon ki vagyok békülve. Amúgy is fél 9 fele már alszik. De babaként nem tudtam mit kezdeni vele, ha később tettem le se aludt tovább pedig kitartó voltam, nem csak egy este próbáltam meg. Annyival többet aludt nappal...
2017. aug. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 3/4 6-6-kor kel. Nagyon ritkán 7kor, amikor rossz éjszakája van, és sokat van ébren éjjel. 1 éves.
2017. aug. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 babyboom567 ***** válasza:
Én kisfiam(lassan 9 hónapos) is korán kel,4-5 körül,ha ritkán fél 6-6 körül,az már szuper jó.De korán is fekszik,legkésőbb este 19-kor alszik,de van hogy már este 18-kor.Egész picinek is ilyen volt,ezt az esti korai alvást saját maga igényelte így,annak ellenére ,hogy mindenki mondja hogy szoktassuk későbbre(párszor próbáltuk,kínlódás volt,és nem is kelt később),meg így este van felnőttes időnk, meg egy csomó mindent megtudok még csinálni amikor elaludt.
2017. aug. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!