Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adjak a kislányomnak lázcsilla...

Adjak a kislányomnak lázcsillapítót éjszakára ekkora hőnél?

Figyelt kérdés

Délután 38,3 volt a hője,akkor kapot 1 kúpot!Fürcsi utáni mérésnél és most is 37,8,már 2órája alszik!Ébresszem fel és adjak neki kúpot?

valószínű a fogacskája miatt mert egész nap hasmenése is volt!18hós!


2010. máj. 25. 22:15
 1/6 anonim válasza:
Szerintem jobb lenne borogatast tenni kez es labfejre,allott vizes ruha es erre jon egy szaraz ,mondjuk egy torolkozo.Kez es labborogatas hasznosabb minta homloke,foleg gyerekeknel.En mindig melloztem a "gyogyszereket"
2010. máj. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha a lányaim lázasak,én felszoktam Őket kelteni,már csak a folyadékpótlás miatt is és ilyenkor adok nekik lázcsillapítót is!Szerintem keltsd fel,mert ha még hasmenése is volt a láz mellett,akkor szüksége van a folyadékra.

Két 18 hós baba anyukája.

2010. máj. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38 fok alatt nem szabad lázat csillapítani, mert a szervezet nem tudja "kidolgozni" magából a betegséget.
2010. máj. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fürdés után alapból magasabb a testhőmérséklet (kivéve persze, ha hideg vízben fürdik, de ezt kétlem :) ) és estére is felmegy a hő. Szóval a 37,8 fok fürdés után este szerintem egyáltalán nem olyan sok, sőt szinte még normálisnak is mondható. Persze figyeld majd azért meg egyszer-kétszer éjszaka, nem e meleg a homloka. Ráér akkor adni, ha mégis kellene, de most ne ébreszd fel, inkább aludja ki a betegséget. Amúgy meg nagyon sok orvos 38 fokos láz felett ajánlja csak a lázcsillapítót, hogy addig is hadd dolgozzon a szervezet. Mert hát ugye a láz egyébként jó dolog, így védekezik a szervezet.
2010. máj. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
En mar delutan nem szoktam kupot adni neki, hogy inkabb menjen fel neki a laza, aztan a fürdes leviszi es ha van höemelkedese fürdes utan akkor adom a kupot, hogy tudjon aludni nyugodtan. Aztan ejfel körül nezem meg es ha erzem, hogy kezd melegedni akkor ebresztö lazmeres ivas ha kell kup es alvas reggelig.
2010. máj. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom mekkora a lányod, de én ha nincs magas láz, csak panadol baby szirupot adok.
2010. máj. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!