Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 honapos babátok miket csinál?

8 honapos babátok miket csinál?

Figyelt kérdés
Ismerősőm lánya 8 hónapos de kúszni nem tud. Csak átfordul mint a 4-5 hónaposok. Mondtam neki , hogy ez nem jó vigye orvoshoz. Azt mondta , hogy nem viszi mert nincs baja. O.o A fiam lassan 9 hónapos de már kapaszkodva feláll és lépeget oldalra 1-2 lépést. És persze mászik. Akkor most tényleg nem baj , hogy még nem is kúszuk 8 hónaposan?
2017. aug. 31. 11:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy mindenben kicsit lassabban fejlődik.

Nekem egy Dévényes mondta, hogy ha 8 hónapos koráig nem tanul meg mászni, akkor vigyük vissza hozzá.

Az én babám amúgy pont 8 hónaposan tanult meg mászni, pár nap múlva pedig ülni. De minden gyerek más ütemben fejlôdik, felesleges őket össze hasonlítgatni.

2017. aug. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A határidő 9 hónapos kor kúszásra. Vannak lassabban fejlődő babák, aztán lehet ő sokkal hamarabb fog beszélni, mint a tiéd. Vagy nem. Nem jelent semmit. Nincs értelme egymáshoz hasonlítani őket.

Az én fiam már 6,5 hónaposan mászott, 7 hónaposan kiült és kapaszkodva felállt, bútorok mellett lépegetett. 23 hónapos, a státuszon kért 10 szó talán talán megvan, más meg mondatokban beszél ennyi idősen. De ismerősöm gyereke pl 11 hónaposan állt fel és kutya baja, 14 hónaposan önállóan járt már. Most közel 2 éves mindkettőnk gyereke és egyik se ügyesebb a másiknál mozgásban. Behozzák egymást.

2017. aug. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Koszonom a segitseget.☺

Azert is kerdeztem mert a vedono minden statuszon mondja nekem, h mit kell csinalnia. 8 honaposon azt mondta , h masznia kell ez a legfontosabb (meg 'csak' ult es kuszott tobbnyire kicsit maszott 7hosan). Ugyanaz a vedononk es neki semmit sem tanacsolt. Erdekes de ha nincs gond akkor minden rendben.☺

2017. aug. 31. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!