Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most már mindig beüti valamijé...

Most már mindig beüti valamijét? 1 hete mászik a babám és térdre is áll ha belekapaszkodik valamibe, de sokszor beüti magát mert még az egyensúlyát néha nem találja, ill. a távolságokat sokszor rosszul lövi be.

Figyelt kérdés
Ilyenkor úgy sajnálom szegénykémet. És még mi lesz??? Ti mit csináltok? Nem párnázhatok ki mindent!? Megnyugtatom és elvonom a figyelmét, mondom hogy semmi baj, beütötted...stb.
2010. máj. 26. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam első állási kísérleteinél volt olyan, hogy elvétette a leülést és a fejecskéjét beütötte az ágyba....bömbölt, én is majdnem hogy úristen! Néztem, nem vérzett, nem ájult el, 2 perc múlva már mosolygott. Gyorsan vizes ruha, rányomtam a buksijára. Sajnos másnapra lett egy puklija, de 1 hét alatt lement. Hát ilyenekre számítani kell...most hogy mindenhova még mászik a lábán van 2 kék folt....hát erre is számítani kell....
2010. máj. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kisgyerekek esnek kelnek,de nem szabad törődni vele. Így szereznek tapasztalatot,és megtanulnak vigyázni magukra.

Nem szabad megnyugtatni,sőt észre sem venni,mert akkor nem szokja meg,hogy vigyázzon magára, és minden alkalommal sírni fog. Ha hagyod,hogy magától keljen fel,csak akkor sír majd,ha komoly baja van. Ez nagyon ritkán szokott előfordulni. Ekkor kell csak megnyugtatni.

A napokban volt nálam az egyéves kisunokám. Egész idő alatt szaladt a lakásban. Néhányszor hasra vagy fenékre pottyant ugyan ,de senki nem törődött vele,és egy hang nélkül felállt és szaladt tovább.

Nem kell a babákat felslegesen sajnálni és babusgatni.

2010. máj. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy jótanács: ne kapd fel, ha elesik, és koppan egy kicsit, mert később szívni fogsz, minden kis apróságon sírógörcsöt kap, ha véletlenül beüti magát.

Az én kislányom 15 hónapos, és még mindig van, hogy esik-kel, de már csak nevet rajta.

Nem kell megvédeni mindentől, annyi az egész, hogy azért betonon, meg járólapon ne koppanjon a feje.

Meg fogja tanulni, hogy kell ügyesen esni, hogy a feje ne érjen le.

Pár hét, és nem koppan a feje akkor sem, ha elvágódik, csak ritka esetekben.


Ne párnázd ki!

Hagyd, hadd ismerje meg a világot azáltal is, hogy esik-kel. Neki ez is egy tapasztalatszerzés.


Később majd jönnek a bébitaxival/kismotorral borulások, azok durvábbak, főleg az utcán, meg a hinta/csúszda/mászókakorlát megfejelések...

Nálunk tegnap is volt egy ilyen, felszakadt a szája belül. Nincs mit tenni, meg kell tanulnia, hogy arra figyeljen, amit éppen csinál. Ha megóvom mindentől, akkor ezeket a dolgokat nem tanulja meg, vagy csak később, jóval nagyobb "pofára esések" árán.

2010. máj. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Nem kapkodom fel, megsimizem, mondom hogy semmi baj...na épp most esett megint hanyatt és sírt. :(
2010. máj. 26. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!