Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez normális hogy már most...

Ez normális hogy már most ilyen akaratos és "anyás"? 6,5hós kisfiam és ha leszem a játékaihoz, mert ne adj isten dolgom van, egyből vísít, és üvőltve mászik utánam, majd ha utól ér belekapaszkodik a lábamba.

Figyelt kérdés
ha éppen jól eljátszik, akkor is ban hogy gondol egyett és üvőltve elkezd mászni kifele(biztos engem keres, mert mikor szólók a másik irányból, hogy itt vagyok játszik tovább).mit tehetnék ez ellen?hogy egy kicsit legyen "önnállóbb"?ezt nemtudom tovább csinálni 24órán keresztül fogni a kis kezét.kikészülök tényleg,ha valamit csinálnom kell (nélküle)akkor végig üvőlt.borzalmas hangon,hangerővel.aztán ha valamit kinéz magának (pl.kutya vizes tálját)és nem engedem oda akkor is egyből üvölt.és azért írom, hogy üvölt, mert ő tényleg nem sír, hanem vísít,üvőlt.segítsetek
2009. febr. 18. 08:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi még csak 5 hó-ak leszünk, de valami hasonlót tapasztalok én is, főleg már késő délután este felé. Néha hagyom egy kicsit nyűglődni. De leginkább az a leghatásosabb nekünk, hogy mikor leteszem játszani, vele maradok egy percig és együtt játszunk, majd ha elmentem onnan és ordít akkor mellé üllök, beszélek hozzá akkor is ha visít és megpróbálom húzni az időt, hogy szokja egy kicsit. Később majd engedi egy, hogy eltávolodj tőle. De ha nagyon ideges vagy megérzi és mind inkább kiabálni fog. Az első gyerkőcöm is ilyen volt. Utánam mászott a konyhába és ha nem vettem fel, addig rángatta a melegítő nadrágomat, amíg mosogatás közben ott álltam bugyiba. Ez is elmúlik, ő is már 7 éves. Kitartás. Ha szeretettel és mosolyogva próbálod megoldani, ami ugye nehéz ha már az ember kivan, akkor ő is nevetős és nyugodt lesz! Próbáld ki.
2009. febr. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi, próbáltam már ezt a mellé fekszem játszunk együtt dolgot (többnyire most mást nem is tehetek)és ha belemerül próbálok felszívódni.de egyből észre vesz.

ja és reggeltől csinálja egésznap, kipihenten is.

:(

2009. febr. 18. 09:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van nagyjából, csak annyi, hogy mikor megtanult felállni akkor állandóan csak állt és nem foglalkozott semmi mással, most meg állandóan azt akarja, hogy vezetgessem, vagy épp kipakolja a ruhásszekrényt (mint épp most is), ez leköti, de látnia kell mert akkor nem tudja annyira produkálni magát. 7,5 hónapos
2009. febr. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez van. 6 és fél hónapos, még nem mászik. Én alig várom, hogy elinduljon, mert így még néha letenni sem hagyja magát. Hátha könnyebb lenne, mert akkor mindig jönne utánam. Szerintem ez a szeparációs szorongás lehet. Mi most 4 hete szenvedünk ezzel. A fiam 8 éves, ő ilyet nem csinált. Akármi volt, elvolt egyedül. Én is teljesen ki vagyok már, de hát csak véget ér egyszer. Kitartás
2009. febr. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!