Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A pici születése után mennyi...

A pici születése után mennyi időtök volt saját magatokra? Milyen gyakran tudtatok eljárni sportolni?

Figyelt kérdés

2018 májusában lesz az esküvőnk, szeretnék addigra bomba formában lenni. Van egy 2 hetes kislányunk és nem tudom, mennyire naiv elképzelés ez... :)

Eddig nyugis baba, eszik-alszik szinte, éjszaka is tudunk aludni (hajnal 5-kor ébred, akkor megeteti apa és utána vígan alszunk 9-ig minimum). Arra gondoltam, hogy a 6 hetes kontroll után elkezdenék heti 3 alkalommal edzeni (személyi edzővel, mert nem sok fogalmam van arról, mit hogyan kellene) és 2-szer infratrainerre járnék, ami alkalmanként 60 perc.


A párom partner mindenben, szerencsére segítségünk is van (szülők, nagyszülők, nagynénik, nagybácsik). De nem tudom, hogy mennyire leszek képes másra hagyni, magammal meg nem szeretném vinni, mert tudom, hogy akkor nem tudnék másra koncentrálni, főleg nem a sportra. :)


2017. szept. 23. 20:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
Ha már etetni is az apja kel fel akkor tök mindegy hogy te épp hol vagy, gondolom nem is szoptatod.
2017. szept. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Nekem nem eszik alszik babám van. Hasfájós. Én vagyok vele, én látom el. Van egy 2 évesem is.

Biztosan nem lesz neked gond a sport, nyugis babád van, 2 héttel szülés után már vágysz énidőre, meg éjszaka nem te eteted, szerintem simán képes leszel másra bízni.

2017. szept. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Igen, ő eteti hajnalban, mert a férjem nem tud sokáig aludni, 5-6 körül ébred évek óta, hétvégente is, ébresztő nélkül. Ő ajánlotta, hogy pihenjek nyugodtan, neki ez nem fáradtságot. Meg amúgy is, ugyanolyan szülője, mint én. Nem a szomszédot kértem meg erre, vagy anyukámat rángatom el ide emiatt.

Az pedig nem tudom, hogy jön ide, hogy nem tudtam szoptatni és tápszeres lett a baba. Ez nem jelenti azt, hogy ne látnám el, ne foglalkoznék vele...

2017. szept. 23. 20:39
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Félreérthető volt..úgy értettem a nem szoptatást hogy nem vagy időhöz kötve, nem kell hazarohanni szoptatni.
2017. szept. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is nyugis a lányom, szerintem simán tudnék heti háromszor sportolni mellette, sok időm van magamra és a háztartásra is, 3 óránként eszik utána, vagy alszik, vagy játszik magában.
2017. szept. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
hát mivel van segítséged, a férjed partner, neked van rá igényed és fontos az is hogy nem szoptatod, így simán mehetsz sportolni a kontroll után. nekem két hónapos már a lányom, de még most sem nagyon merek 2 óránál többre elmenni itthonról...de te megteheted, hajrá :)
2017. szept. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
40%

Sajnoa 6 hetes kora ota tapszeres. De igy apuka kel hozza pentek szombat ejszaka meg delutan at veszi :)

Heti 3x 1-2 orat "kapok" ugymond.

Ebbol 2 ora a kozmezikus /kormos

1-2 pedig tornat /pilatest tesz ki vagy olvasok. Vagy kavezok baratnommel ha ráér.


Szval parom segit h legyen idom. Szereti ha boldov vagyok es igy vagyok boldog

Ő egesznapos horgaszatra megy havonta 1-2x amugy nem igenyel mast elmondasa szerint:)

2017. szept. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

Mi hasfajas miatt at kellett, hogy alljunk a nagyon suru szoptatasra, igy ez nalunk nagyon sokaig fel sem merult, illetve mivel sokat ebredt, estenkent ferjem vallalta 1,5-2 ora altatas erejeig, hogy kicsit tudjak pihenni, olyankor aludtam. Rengeteget mozogtam napkozben, 6-8 orat hordoztam az elso honapokban, kozben rugozva altattam, kitoreseket csinaltam, lepcsoztem, vagy csak setaltam, meg aludt, mert ha leultem, felebredt, elaltatni meg ritmusos mozgasra lehetett csak, es csakis testkozelben (volt babakocsi, babahinta, egyik sem valt be, vagy csak nagyon ritkan). Szoval en nem tudtam volna megoldani, az a napi 1,5-2 oram volt magamra, amikor atvette tolem a ferjem, es akkir aludtam. Mondjuk mozgashianyom nem volt :)


(Off: nem kerdezted, es nem is ismerlek, azt sem tudom, akarsz-e szoptatni, de hatha nem tudod, hogy a tejtermelest a szules utan meg honapokig van lehetoseg beinditani.)

2017. szept. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
20%
Ha meg szopatatni sem vagy hajlando, teljesen mindegy annak a gyereknek, ha nem vagy otthon azt a par orat.
2017. szept. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%

Emberek, a kérdező tanácsot kért, nem pedig kioktatást a szoptatást/tápszerezést illetően. Manapság már nem divat elítélni egy nőt, ha nem tud szoptatni, sőt hihetetlen ostobaságra és primitívségre vall az, hogy mások emiatt szólnak be az anyukáknak. Meg amúgy is, nektek az égvilágon - ahogy nekem sem -, semmi közötök nincs ahhoz, hogy egy anya hogyan táplálja a gyermekét. Attól mert te 3-4 éves koráig szoptattad, az a te magánügyed, de ettől még nem kell másnak is így csinálnia. Szerencsére nem vagyunk egyformák, gondolom, ha már valaki eljutott a gyermekvállalásig, akkor van annyi intelligenciája, hogy meg tudja ítélni, hogy mi a megfelelő a gyerekének.


Kedves Kérdező!

Én is csak azt tudom tanácsolni, hogy várd meg a kontrollt, utána pedig először csak könnyedebb gyakorlatokat végezz, és fokozatosan nehezíthetsz.

Az pedig máris jó dolog, hogy ennyi segítséged van. :)

Nem kell azért megszűnni nőnek lenni, mert valaki gyermeket szült.

Boldog és problémamentes gyermeknevelést kívánok :)

2017. szept. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!