Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött babával iskolába,...

Újszülött babával iskolába, óvodába naponta?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nemsokára születik a 3. babám. Sajnos semmi segítségem nem lesz. A fiamnak muszáj iskolába járnia, amíg kórházban leszek, a férjem viszi. Utána csak pár nap szabin lesz velünk, így rám marad a reggeli és délutáni iskolába, óvodába vitel. Vajon egy pici újszülöttre ez mennyire veszélyes így ősszel? Aki járt hasonló módon, leírná a tapasztalatait, tanácsait?

2017. okt. 1. 14:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kösd magadra, úgy lesz a legvédettebb a környezettel szemben.
2017. okt. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De az iskoláig autóval megyünk, mert messze van sajnos. Berakom a hordozóba, utána meg tegyem kendőbe, majd ismét vissza a hordozóba?
2017. okt. 1. 14:43
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Az iskolába be se kell menned, szóval ki se kell venned a kocsiból. Gondolom a nagyobb gyerkőc már be tud sétálni egyedül.

Egyébként kislányom augusztusi, mi csak oviba vittük a nagyot, meg hoztuk haza. Gyalog jàrtunk általában.

2017. okt. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A fiam most kezdte az elsőt, a kisebbik meg még óvodás. Reggel felmegy már egyedül az osztályába, viszont délután nekem kell felmennem érte. Az ovitól még jobban tartok, mert ott még többet kell időznünk, a kisebbik csiga lassúsággal öltözik, ötvenszer visszaszalad, elköszön, ráadásul ha jön a hideg, nyilván egy újszülött picinek az sem tesz jót, hogy a fűtött autóból kimegyünk a hidegbe, majd be a túlfűtött oviba, majd ismét ki a hidegbe....
2017. okt. 1. 15:05
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz.alkalmazkodik a nagyokhoz.

En is vittem minden reggel es delutan a 3.at 1,5 hetes koratol.

A kozepso ovis volt,a nagy sulis.ha esett,ha fujt menni kellett.

Gyalog 1,5 oras program volt,mert ellenkezo iranyban volt az ovi es a suli.

Jokat aludt a mozesben.

Semmit nem kapott el,pedig az oviba bevittem az oltozobe is,a csoportszobahoz.a suliban pedig az aulaban engedtem el a gyereket,es ott is vartam.

Boltba is en jartam a picivel ugyanekkortol.

Ha kocsival jartok,akkor pont nem fogja zavarni,hogy kiveszed a kocsibol,es rarakod a babakocsira a hordit,aztan vissza.

Retegesen oltoztesd,hogy az autoban konnyen ki tudd csomagolni.igy nem izzad meg.pl overal legyen rajt,amin le tudod huzni a cipzart.sapit mindig vedd le a kocsiban.ilyenek.

Ha a sulihoz kozel is meg tudtok allni,es a nagy mar eleg erett,akkor ki se kell venni a picit.besetal a nagy egyedul.

Hamar beleszoktok.nalunk a pici kb.1 het alatt raalt a reggel fel 7es kelesre,evesre.igy nyugodtan elindultunk 7:20 kor.

2017. okt. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

Mondjuk az autot nem kell 30fokosra felfutteni....ti is kibirjatok addig kabatban,futes nelkul.nem?

Az ovis pedig mar elvileg megerti,hogy a teso miatt igyekeznie kell.

Az en ovisom megertette.pedig addig o is tokolos volt.

2017. okt. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom a hordozóba beköthető bundazsákot. Akkor nem kell overàl. Így ha bementek a melegre, akkor csak kicipzárod és kitakarod. Nagyon praktikus, én imádtam, nagyon megkönnyítette a dolgunkat.
2017. okt. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a megnyugtató válaszokat :) Lehet én aggódom túl.
2017. okt. 1. 16:36
 9/12 anonim ***** válasza:
45%
Egy ujszülöttnek immunrendszere sincs, a háztartási florát sem szokta még meg.2-3hétig sehova nem vinném.
2017. okt. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

9es.

Sajnos nem mindenki tudja megoldani,hogy hetekig nem megy sehova.mivel nincs aki a sulis tesot elvigye reggel,es elmenjen erte delutan....

Sok sok 2. es 3. gyerek elte mar tul az elso heteket ugy,hogy anyuka vitte magaval...

2017. okt. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!