Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért megy lábujjhegyen 9...

Miért megy lábujjhegyen 9 hónapos kislányom?

Figyelt kérdés
Nagyon ritkán sétál talpon ez normális igy vagy vigyem orvoshoz
2010. máj. 28. 20:19
 1/7 anonim válasza:
100%
Nincs véletlenül bébikompja? Mert ha igen, azonnal dobd ki...hülyeség és a gyereked egészséges fejlődését hátráltatod a későbbiekben gerincproblémái lehetnek. Ha nincs akkor nem tudom!
2010. máj. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%
Szia, 24 eves vagyok ugy tanultam meg jarni en is. soha semmilyen problemam nem volt miatta, sem ludtalpam sem bokasüllyedesem vagy ilyesmi. Bebikompom sem volt soha. Most az en lanyom is ezt csinalja, ket eves es 11 hos kora ota, miota lepeket, igy csinalja, ha nincs rajta cipö, csak mezitlab van vagy zokniban. Igy jarok en is egyebkent a mai napig a lakasban (ferjem mindig nevet rajta) szoval abszolut nem problema, szerintem. Ja egyebkent nagyon szep, izmos vadlit eredmenyez, de ha megnyugtat vidd el ortoped orvoshoz, de sztem ö sem fogja semmivel "kezelni"
2010. máj. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem normális, ha egy gyerek sokáig lábujjhegyen jár, de 9 hósan még nem kell félned. Ha kompozni szokott, azt tényleg tedd el, ne engedd, de 1-2 hónapig még a lábujjhegyen járással nem lesz gond. Ha utána is így csinálja, már érdemes lesz orvoshoz fordulni vele.

Ja, cipőt hacsak lehet, mellőzzétek, harántemelőset pedig véletlenül se adj rá. Ha ezek ellenére is lábujjas marad a járása, keress gyermek ortopédust. De szerintem nem lesz baj. Minden jót nektek!

2010. máj. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok baba így indul el először,de aztán szépen helyreáll magától is a dolog.

Én elvinném azért ortopédiára vagy gyógytornászhoz,ha az én babám lenne,mert egyébként nem ez a normális járás.

2010. máj. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én járok gyógytornászhoz kisfiammal más miatt és azt mondta nekünk, hogy ha csak kicsit jár így az nem gond. De ha sokáig így jár egy baba, akkor jobb ha foglalkozik vele valaki mert sérülhet a lába és az később problémát okozhat. Mi egyébként egy Dévény módszert alkalmazó gyógytornászhoz járunk és nagyon sokat segített, azóta sokkal ügyesebb és többet is mozog. Éppen a legutóbbi órán találkoztam egy babával akinek ilyen járás problémája volt mint kislányodnak és pár kezelés után már látszik az eredmény.
2010. máj. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
7%
...normális.Ez a kérdés arra hasonlít amikor az anyuka orvoshoz akart rohanni az egy éves gyerekkel mert csak a hüvelyk, és mutató ujját használta ....megyek aludni.
2010. máj. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó nem tudom mért okskodik,mivel abszolút nem normális.Hasonló cipőben járunk sajnos mi is....
2010. máj. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!