Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom még csak feláll a...

Kislányom még csak feláll a tárgyak mellett de sokszor lábujjhegyen, megemlítettem a gyerekorvosnak aki beutalt neurológiára, ezzel kicsit meg is ijesztett, mire kell számítanom, akik már jártak ilyen vizsgálaton mit néznek ilyenkor?

Figyelt kérdés
Egyébként kicsit késett a mozgásfejlődésben , jártunk gyógytornára, hogy ki ne maradjon a mászás, amit most nagyon ügyesen művel , nem győzök menni utána, ahogy elkezdett mászni már rögtön fel is állt de még nem lépeget , amúgy most 1 éves.
2009. máj. 29. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:
én ugy gondolom elöször elsö idöbe,lábujjhegyen kezdik a babák a járkálást. Van egy ismerösöm náluk is késön állt fel a baba és az ovodában már nem lehetett észre venni a késöi fejlödést ( akkor taliztam velük ujbol és meg is lepödtem hogy ugyan olyan erös massziv fiucska volt mint a többi)Okos jó tanuló talpra eset gyerek a suliban!
2009. máj. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De én ezt nem értem? Miért baj, ha egy évesen még "csak" itt tart? Barátnőm kisfia 16 hónaposan kezdett el járni, én meg anyu almondása szerint 14 hónaposan, előtte csak másztam. Mégsincs semmi bajom, jó sprotoló is voltam mindig is, versenyekre is jártam. Szerintem ne aggódj!
2009. máj. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ mindkettőtöknek, én nem sürgetem meg sok anyukával beszélgettem és legtöbben azt mondták 14 hós koruk körül indultak el a gyerekeik , így mi sem vagyunk lemaradva ;) ani aggaszt , hogy miért baj a lábujjhegyezés és ezért miért kell neurológushoz mennünk ?
2009. máj. 29. 18:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Kisfiam 1 éves.Pár hete kezdett el mászni(most már nagyon mászik) és fel is áll sokszor és ő is lábujjhegyen lépeget.

Mi is voltunk gyógytornán,hogy ne maradjon ki a mászás,de hála isten csak egyszer kellett mennünk,mert utána beindult a dolog.

A gyógytornász nem mondott semmit nektek,hogy mit gondol a fejlődésérőr?

Mi járunk fejlődésneurológiára rendszeresen,mert koraszülött volt és eddig azt mondták,hogy minden rendben van vele.Nálunk egy fizikai vizsgálattal szokta megállapítani a doktornő,hogy jól fejlődik e.

Felállítja,megnézegeti,reflexeket stb.néz és ki is kérdez arról,hogy miként zajlott a terhesség,szülés stb.minden ilyesmi.Ne aggódj,szerintem nincs baj,de te is meg fogsz nyugodni,ha túl lesztek ezen a vizsgálaton.

Minden jót nektek.

2009. máj. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!